מהפכת הסלולר ממשיכה ואחרי רמי לוי גם המפעילה החדשה FIVE נכנסת לתמונה ומציגה את המסלולים שלה וגם מכשירים ניידים קטנטנים.

Modu T (צילום: Mobilarena)
סלולרי קטנטן וזול מאוד. Modu T | צילום: Mobilarena

זה קרה אמש (שבת) ושימו לב לסימבוליות: האירוע התרחש בהדלקת הנר החמישי של חנוכה, FIVE (חמש) היא המפעילה החמישית בישראל ויש גם שמועות שהשם המקורי התעתד להיות "חמסה".

אם לא די בזאת, מנכ"ל החברה, יחיאל בן שושן הציג את החבילה שהוא מציע ללקוחות: בעבור 55 שקלים תוכלו לקבל חבילה שכוללת 100 דקות, 100 הודעות סמס ו-100 מגהבייט לגלישה.

הסיוע עולה. ארכיון (צילום: רויטרס)
הלקוחות הראשונים של FIVE - תלמידי כיתה א | צילום: רויטרס

במהלך אירוע ההשקה, שנערך בשדרות במעמד ראש העיר מר דוד בוסקילה, יצאו בעלי החברה בהודעה מפתיעה: 200 הלקוחות הראשונים של FIVE יהיו תלמידי כיתות א' בשדרות. כל ילד מאושר יתחדש בעוד שבועיים במכשיר Modu T עם חבילת שיחות בחינם לשנה (אותה חבילה שהוצגה מקודם שעלותה 55 שקלים).

כדי להפוך את המחווה לקצת פחות גימיקית ולקשר אותה לילדים, החבילה גם תכלול שירות לאיתור מיקום הילד. בהתחשב במצב הביטחוני הרגיש באזור, שבו כל הורה חרד לדעת היכן ילדו נמצא בכל רגע נתון, מדובר בצעד מבורך שיתרום מעט לשקט הנפשי של ההורים.

המכשיר הסלולרי הקטנטן

בדומה לרמי לוי שהביא לראשונה לארץ מכשירי טלפון זולים של חברת Huawei, חברת FIVE תהיה החלוצה בישראל שתשווק את מכשיר Modu T. מדובר בטלפון חכם קטן, בגודל של כף יד (של ילד), שיש לו ממשק טאץ' פשוט ויעיל וגם עיצוב חמוד.

אין תמונה
מלבד החבילה הזולה יחסית, תוכלו לקבל גם טלפון סלולרי חמוד

בשל גודלו וממשקו הנוח, המכשיר מתאים מאוד לילדים, אבל כמובן גם למבוגרים. Modu-T יימכר ב-588 שקלים בלבד וכל רוכש יקבל במתנה  100 דקות שיחה, 100 הודעות ו-100 מגהבייט גלישה ברשת למשך שנה.

בחבילה יהיו כלולים כלי איתור מבוסס GPS שיציג את מיקום הילד, מערכת להגבלת זמן השימוש במכשיר ויכולת לחייג לשני מספרים מועדפים גם במקרה של חריגה מהחבילה (לצורך העניין לאימא ולאבא).

האם לרמי לוי יש ממה לחשוש?

כפי שנראה, FIVE פותחת חזית מול המפעיל הווירטואלי של רמי לוי ולא רק בגלל המכשירים הייחודיים והזולים, אלא גם החבילה הנוחה יחסית.

FIVE מציעים חבילה מוזלת בסך 55 שקלים, בתשלום חודשי מראש, גם עלויות החריגה יהיו נמוכות: 18 אג' לדקת שיחה, 12 אג' לסמס ו-6 אג' ל-מגה בייט.

כמו כן, יהיו שני מספרים מוגדרים מראש, שבמקרה של חריגה הלקוח לא יהיה מחויב בתשלום נוסף בשיחה אליהם, כי אם דקות השיחה הללו יוחסרו מ-100 דקות השיחה של החודש הבא.

אין תמונה
בסך הכל מרוצים. (מימין) ראש עיריית שדרות דוד בוסקילה ומנכ"ל FIVE יחיאל בן שושן

לדברי יחיאל בן שושן, מנכ"ל FIVE: "החברה מציעה חידושים והפתעות למשתמשי הסלולר בארץ ובעולם. אנו מציגים חבילה פשוטה והוגנת לכל מי שרוצה לצמצם את הוצאות הסלולר שלו מבלי להסתבך עם עסקאות מורכבות ופתלתלות, 'מבצע' חיוב-זיכוי ושאר מרעין בישין. החבילה שלנו אידיאלית לדוגמא עבור הורים לילדים, מבוגרים וכדומה".

עוד הוא מוסיף: "החברה לא מתכננת לכבוש את השוק או להיכנס ראש בראש במפעילות הסלולר הגדולות. תחת זאת, אנחנו מכוונים בשלב זה אל קהל שלא מקבל היום מענה ראוי לצרכיו מחברות הסלולר הגדולות".

גם עבור הטסים לחו"ל יש בשורה משמחת

ל-FIVE יש יתרון עבור לקוחות שרוצים לדבר בסלולרי בחו"ל בלי לשלם מאות שקלים, ומראש: כל לקוחות FIVE  ייהנו מכרטיס SIM רב לאומי חכם, שיודע לקבל אוטומטית זהות של SIM מקומי ולחסוך עלויות נדידה למיניהן.

בכך, צונח המחיר לכ-1 שקל לדקת שיחה ברוב המדינות, ובארצות הברית ואנגליה ל-10 סנט בלבד. התשלום הוא במודל "לא דיברת, לא שילמת". לרמי לוי, בשלב זה, אין תמחור שיחות מוזל עם הסלולרי בחו"ל.

>> כל הפרטים על מהפכת הסלולר בישראל