כל המורים שלכם בשנה שעברה חשבו שאתם מופרעים בגלל הצפצופים של הטלפון שהפריעו בשיעור? בכל מערכות ההפעלה המודרניות לסמארטפונים, ניתן לבקש מהסמארטפון להשתיק התראות - שיחות, הודעות ואפליקציות (ולא כולל שעון מעורר) - בזמנים בהם איננו מעוניינים בהן. כל מה שצריך לעשות הוא להגדיר את המצב פעם אחת ולתת למכשיר לעשות את היתר:

באייפון:

_OBJ

להגדרת מצב "נא לא להפריע" באייפון, היכנסו ל"הגדרות" (Settings) -> "נא לא להפריע" (Do not disturb). הדליקו את מתג התזמון וקבעו את הימים והשעות בהם אתם לא מעוניינים בקבלת התראות (או בעברית פשוטה: שעות הלימודים). אפשר לקבוע יוצאי דופן - אנשי קשר כמו אמא ואבא שיוכלו ליצור איתכם קשר גם בזמן ש"נא לא להפריע" פעיל - על ידי הגדרת קבוצות, כגון משפחה או מועדפים. בתחתית המסך ניתן גם להדליק את המתג שמאפשר לעקוף את מצב "נא לא להפריע" על ידי שתי שיחות או הודעות ברצף.

לאחר ההגדרה, יופיע בשעות הקבועות אייקון של ירח בשורת ההתראות בראש מסך האייפון. ניתן גם להדליק או לכבות את "נא לא להפריע" ידנית, בתחילת וסוף כל שיעור, על ידי החלקת האצבע מתחתית המסך להפעלת לוח השליטה ולחיצה על כפתור הירח.

באנדרואיד:


להגדרת מצב "נא לא להפריע" באנדרואיד היכנסו להגדרות -> "צליל" או "צלילים" (Sound), "נא לא להפריע" (Do not disturb). הפעילו את אפשרות השעות הקבועות והגדירו את הימים והשעות בהם אינכם מעוניינים בהתראות, או בחרו ב"הפעל עכשיו" להפעלה מיידית בתחילת יום לימודים או שיעור. ניתן לבחור ברשימות אנשי קשר שעדיין תרצו לקבל מהם שיחות והודעות.

לאחר ההגדרה יופיע בראש המסך אייקון דומה ל"אין כניסה" בשעות ש"נא לא להפריע" מופעל.

ברוב המכשירים המעודכנים לגרסת אנדרואיד 5.1, ניתן להפעיל ולכבות את "נא לא להפריע" במהירות על ידי לחיצה על אחד ממקשי עוצמת השמע מכל מסך מלבד המצלמה ובחירה ב"הכל" (All) מתחת לסרגל עוצמת השמע. באותם מכשירים קיים גם מצב "עדיפות" (Priority), בו אנשי הקשר שסימנתם בכוכב אינם מסוננים.

ב-Windows Phone:

במכשירי מיקרוסופט נקרא מצב "נא לא להפריע" בשם "השעות השקטות" - quiet hours, והוא זמין רק במכשירים עם העוזרת האישית קורטאנה, מה שאומר שכרגע הוא עובד בישראל רק למי שהטלפון שלו מוגדר לעבוד בממשק אנגלי. ההגדרות שלו נמצאות בתפריט ההגדרות -> "השעות השקטות" (quiet hours) (כרגע בממשק העברי תת-התפריט הזה מציג רק הודעה על כך שצריך לבדוק שקורטאנה מופעלת). מדליקים את מתג Automatic rules ומגדירים את הימים והשעות הרצויים. לאחר מכן ניתן לבחור בתיבות סימון האם מצב "שעות שקטות" יופעל גם כשלפי לוח השנה בטלפון אתם נמצאים בפגישה (כולל בחירה בלוחות שנה מרובים כמו האישי, זה של מקום העבודה וכדומה). בתחתית המסך ניתן להגדיר את "המעגל הפנימי" (Inner circle) של אנשי קשר ששיחות והודעות מהם אינם מוגבלים, כמו גם האפשרות להפעיל מעקף ל"שעות שקטות" בשתי שיחות או הודעות רצופות (תוך 3 דקות מאותו איש קשר) והגדרת ההודעה שתישלח לאנשי קשר שיתקשרו או יסמסו בזמן "שעות שקטות".

לאחר ההגדרה יופיע בראש המסך אייקון ירח בשעות הקבועות או בזמן פגישות.

הכתבה התפרסמה במקור בתאריך 26.05.2015, והיא מתעדכנת מדי פעם.