מלחמת המחירים על חשבון הסלולר של הצרכן הישראלי שוברת עוד ועוד שיאים, ולאחר שהורידה בשנתיים האחרונות את מחיר החשבון הממוצע אל מתחת ל-100 שקל, השבוע החל סחף של ספקיות אל עבר תוכניות תמחור חדשות שמורידות את המחיר אף יותר. זאת, על ידי מעבר ממחירים משתנים המבוססים על חודשים ראשונים מוזלים, שאחריהם מחפשים לקוחות רבים את מבצע ההצטרפות הבא בספקית מתחרה, למחירים קבועים למשך שנה - מהלך שהחל בחודש שעבר כאשר הוט מובייל ביטלה את הטבת חודשי ההצטרפות.

לטובת גולשי האפליקציה: קליק לצפייה בטבלה

עוד NEXTER כל הזמן בעמוד הפייסבוק

 

ביום ראשון הכריזה פרטנר, מפעילת רשתות אורנג' ו-012, כי האחרונה, הפועלת כספקית וירטואלית על גבי הרשת הראשית שלה, תציע עד סוף חודש דצמבר חבילות ללא הגבלה במחיר קבוע לשנה שלמה. המחיר שנקבע לתוכניות החדשות הוא 59 שקל לחודש לשיחות והודעות ללא הגבלה בתוספת גלישה בנפח 3 גיגה-בייט, ו-79 שקל לחודש לשיחות והודעות ללא הגבלה, גלישה בנפח 5 גיגה-בייט ו-500 דקות שיחה ל-42 מדינות בחו"ל.

אייפון 5s (צילום: Lintao Zhang, GettyImages IL)
לא רוצים יותר סטוצים עם לקוחות | צילום: Lintao Zhang, GettyImages IL

אמש הצטרף רמי לוי למירוץ ההוזלות החדש והודיע על מעבר לתוכניות בעלות חודשית קבועה למשך שנה. "הצעה טובה ללקוח צריכה להיות כזו שנותנת ללקוח ביטחון של שנה שלמה שבה הוא נמצא בעסקה המשתלמת ביותר בעבורו", כתב אלקי אלון, סמנכ"ל השיווק של רמי לוי תקשורת. מחירי המסלולים הקבועים נקבעו על 49.90 שקל לחודש לשיחות והודעות ללא הגבלה בתוספת גלישה בנפח 1 גיגה-בייט, ו-59.90 שקל לחודש לשיחות והודעות ללא הגבלה עם גלישה בנפח 3 גיגה-בייט. בנוסף מוצעת בחברה תוכנית הכוללת שיחות והודעות ללא הגבלה, גלישה בנפח 1 גיגה-בייט ושירות אחריות וביטוח למכשיר ב-69.90 שקל לחודש.

לפני שעה קלה נכנסה לתמונה גם גולן טלקום, כאשר השוותה את מחיר תוכנית ללא הגבלה שלה לזה של 012 – 59 שקלים, כאשר אצלה כוללת התוכנית גם שיחות ללא הגבלה לטלפונים נייחים בחו"ל ואף לטלפונים סלולריים במדינות צפון אמריקה - ארה"ב וקנדה.

בעקבות המגמה החדשה בתמחור מסלולי שירות הסלולר, כעת ניתן להתחיל לסמן את טבלת המחירים החדשה לחישוב עלויות תוכניות ללא הגבלה בישראל, כאשר נקודת ההשוואה היא תוכניות המציעות שיחות והודעות בתוך ישראל ללא הגבלה, לצד גלישה בנפח 3 גיגה-בייט שהולכת והופכת לסטנדרט:

נציין כי שלוש הספקיות המצוינות בכתבה הכריזו על המחירים החדשים כתקפים לחודש דצמבר בלבד. קשה לדעת האם זה נכון או שמא המסלולים ימשיכו להיות מוצעים גם במהלך השנה הבאה. אצל רוב הספקיות, רכישת סים כרוכה בתשלום הנע סביב 50 שקל, ולאחר שנה אמורים מחירי החבילות לעלות לסכומים הנעים סביב 100 שקל. עם זאת, ניתן להניח שלפני סוף תקופת ה"מבצעים" יושקו מסלולים זולים אחרים.