פייסבוק, כך נחשף בימים האחרונים, נתנה גישה למידע שלנו ל-60 חברות סלולר, איפשרה לחברות לגשת למידע שלנו ושל חברים שלנו ובגלל באג חשפה פוסטים פרטיים. אבל הבעיה שכנראה מטרידה אתכם יותר מכל זה: פייסבוק פתאום מוצגת רק בעברית.

בסוף השבוע עדכוני גירסה לאייפון הפכו את הממשק של אפליקציית פייסבוק לעברי, ככה פתאום בלי אזהרה ובלי להודיע על כך ב"מה חדש" בחנות האפליקציות.  מה הכוונה רק עברית? מתחת לפוסטים, למשל, כתוב "לייק", "הגב" ו"שתף", במקום Like, Comment ו-Share. כל התפריטים רק בעברית והכל מימין לשמאל. אז מה עושים?

יש לנו בשורות רעות, ובשורות פחות רעות - אבל לא טובות: הרעות הן שהדרך היחידה להעביר את ממשק פייסבוק חזרה לאנגלית - כפי שכל מי שנתקל בבעיה כבר גילה - היא להעביר את כל האייפון לאנגלית. למה? ככה. ככה פייסבוק החליטה. "אבל באנדרואיד אפשר שתהיה שפה שונה!", תאמרו - ובצדק. אבל זה מה יש ועם זה צריך לחיות.

ניגשים להגדרות -> "כללי" -> "שפה ואזור" -> English -> "סיום". אם זה עדיין לא עובד, סגרו את פייסבוק ואתחלו את האייפון.

הבשורות הקצת פחות רעות: אם ממש חשוב לכם אייפון עברי עם פייסבוק באנגלית - יש שיטה, עקומה ולא הכי נוחה, לעשות את זה. אתם יושבים? להשתמש בפייסבוק מדפדפן ספארי. פשוט היכנסו מהאייפון שלכם ל-http://m.facebook.com. אם גם שם זה בעברית - אל דאגה, אפשר לתקן את זה. כן, פייסבוק מאפשרת לתקן את השפה בדפדפן של האייפון, אבל לא באפליקציה של עצמה. לכו תבינו.

ניגשים לתפריט ההמבורגר בפינת המסך (☰) -> "שפה" -> "אנגלית".

אופציה שלישית? עוברים לאנדרואיד. לא יקרה, הא?