I Love You SMS (צילום: iStock)
יום אהבה שמח. אילוסטרציה | צילום: iStock

אפשר היה לחשוב שהמכשיר שיודע לעשות הכל, ידע לעשות גם דברים מיוחדים לוולנטיין דיי. מסתבר שזה לא המצב, אבל אל תאמרו נואש. הוא אמנם לא יקשט עבורכם את הבית, יצלצל לבני הזוג שלכם, או יכין ארוחה
(וגם שירותי הדייטים לא בדיוק רלוונטיים לישראל), עדיין יש לאייפון כמה דברים לא רעים בכלל להציע, שבכל זאת ישרתו אתכם ביום האהבה.

צילומי תא צילום, כמו של פעם

תאי צילום, הבודדים מסתובבים בארץ, הם נצר לתקופה בה בני זוג אוהבים (או ילדים בני 13) רצו לנצור רגעים של שמחה. דייט מוצלח, הפעם הראשונה אחרי סרט מפחיד, או רגע הנשיקה הראשונה אותו הם רצו לתעד מסיבות שאינן ברורת לרוב האנשים. אפליקציה אחת רוצה לנצור את ימי העבר. pocketbooth מאפשרת לכם לשלוף את האייפון ובמקום להמתין לתא הצילום שיתפנה מהזוג הקודם, פשוט לצלם בו במקום.

יש לכם אפשרות לקבוע כמה תמונות יצולמו בסרט אחד, איזה אפקט יהיה לתמונה (אם כי מדובר באפקטים מינימליים ולא האסון העיצובי שניתן למצוא בתאי הצילום היום), מה צבע המסגרת, מה ההפרש בין צילום לצילום וכדומה. בסיום תוכלו לשלוח את הצילומים לאימייל, וכמובן לחלוק עם כל הרשתות החברתיות - כנהוג במחוזותינו בימים אלו. 

החיסרון העיקרי, בתא צילום אפשר לשבת ולהתמזמז בנוחות כשבחוץ יורד גשם ואין לכם לאן לברוח.

מחיר: 99 סנט

לבשל ארוחה כמו מקצוען

זוג בארוחה רומנטית (צילום: erel photography, Istock)
צל"ש על ההשקעה מובטח. אילוסטרציה | צילום: erel photography, Istock

או מקצוענית (אנחנו לא חושבים שמישהו מהמינים מבשל טוב יותר). מה שבטוח הוא שבעזרת Cook’s Illustrated יהיה לכם קל יותר במטבח. האפליקציה מציעה 50 מתכונים שונים המגיעים עם תמונות משגעות והדרכות וידאו, כדי לוודא שאתם מצליחים להוציא תחת ידכם את הדברים הטובים והטעימים ביותר עבור בני הזוג שלכם. צאו לקניות על הבוקר לפי ההמלצות של האפליקציה ומשם הגיעו הבייתה והתחילו לבשל. אין כמו ארוחה שהוכנה במו ידיכם כדי לומר לבני הזוג שלכם שאתם אוהבים אותם (או שאתם קמצנים). גם אם הכל יהרס ושום דבר לא יצא כמו שצריך, לפחות תקבלו ציון טוב על ההשקעה.

האפליקציה מבוססת על מגזין הבישול באותו שם, שמביא לא רק מתכונים איכותיים, אלא גם מצלם את האנשים המובילים בשוק היום. זה כנראה הכי קרוב שתגיעו לאכילה במסעדה של 3 כוכבי מישלן.

מחיר: חינם

לכתוב שירה, טוב יותר מסיראנו דה ברז’רק

המחזר המופלא בעל האף העצום שמילותיו המתוקות נאמרו על ידי אנשים אחרים, נולד מחדש בדמות אפליקציית אייפון. בערך. Instant Poetry היא אפליקציה המתאימה לאייפון ולאייפאד והיא מאפשרת לכם ליצור שירה אומנותית בסגנון מודרני. הפעילו את האפליקציה, שלפו תמונה מהזיכרון של המכשיר (או צלמו תמונה חדשה) ותנו להאפליקציה ליצור את השירה מעצמה. ערמה של מילים יופיעו על המסך ואתם תוכלו לסדר אותם כדי ליצור יצירת אומנות מהשירה המודרנית שלפניכם.

יש לכם אפשרות לבחור סוגות שונות כדי להתאים את המילים והסגנונות כך שבאותה המידה בה האפליקציה טובה ליום האהבה, היא גם תהייה נהדרת ליום בו בת או בן הזוג יזרקו אתכם, ואז תוכלו לייצר שירים עצובים ולפרסמם ברחבי האינטרנט.

מחיר: 1.99 דולר

לבנות סידור פרחים משלכם

סידור פרחים וינטאז' (צילום: junial, Istock)
לסדר פרחים בקלי קלות. אילוסטרציה | צילום: junial, Istock

בהמשך לחסכנות של הבישול הביתי, הנה עוד משהו שהאפליקציה Flower Arrangments יכולה ללמד אתכם. האפליקציה כוללת עשרות תמונות המסודרות על פי נושאים שונים והיא מציגה לא רק אלו פרחים אתם צריכים אלא גם איך לסדר אותם בצורה יפה לעין שתגרום לבני הזוג שלכם להתרגש ולאהוב אותכם מחדש. כמובן שיש סיכוי גדול מאוד שאתם לא תצליחו לבצע את הסידור כמו שצריך, אבל כמו במקרה של הבישול - המאמץ בלבד יביא את בני הזוג שלכם לדמעות והאהבה תפעפע ביניכם.

מה שלא ברור זה איך חברות משלוחי הפרחים בארץ לא יצרו כבר אפליקציה לקהל הישראלי. בחו”ל אפשר למצוא עשרות מהן.

מחיר: 99 סנט

לסדר את המוסיקה כמו שצריך

הפעם אתם לא צריכים ללכת לחפש שום אפליקציה אלא להפעיל את אפליקציית האייפוד המובנית במכשיר. שימו לב, זה לא מסובך, והדבר הזה יעשה לכם את הערב. כמובן שכל זה תלוי בכך שיש לכם יותר מ-20 שירים על האייפון. בחרו שיר אחד שאתם אוהבים לקראת יום האהבה. שימו לב שזה שיר בקצב הנכון ובסגנון המתאים לכם. לחצו על play, ועכשיו חפשו את האייקון הקטן של האטום. תהיתם מה זה עושה, נכון? מדובר בגאון המובנה של האייפוד, והוא יכול ליצור לכם רשימת השמעה מושלמת המתאימה לשיר שבחרתם.

האייפוד יסרוק את השירים, יבדוק את הקצב שלהם, את הדירוג שאתם נתתם להם ודירוג כללי שהוא מקבל מהשרתים של אפל ויצור לכם רשימה שאתם לא הייתם מצליחים ליצור גם אם הייתם יושבים שעות על בניית הרשימה. הפעלת הגאון תבטיח שלפחות מוסיקה הרקע של הערב המיוחד שלכם תשמע כמו שצריך ולא תגיעו משיר רומנטי ונעים לאיזה שיר האוס קצבי שמדבר על סמים ורצח.

מחיר: חינם

>> ההונאות הרומנטיות הנפוצות ברשת