אין תמונה
ככה מוצאים אייפונים ב-MobileMe. הממשק הוא של גוגל מפות

יש הרבה טלפונים מגניבים שם בחוץ, אבל רק האייפון (iPhone) מאפשר לך לתפוס את הבני אלף שגנבו לך את הטלפון. זה מה שקרה לתושב פיטסבורג ששמו לא הותר לפרסום בשבוע שעבר. בסביבות 1:00 לפנות בוקר, בעוד הוא מסתובב בשכונת המגורים היוקרתית שיידיסייד, ניגשו אל הברנש שלושה גברים, נופפו באקדח ודרשו ממנו את כרטיס האשראי שלו, את קוד הכספומט שלו – ואולי המכה הכואבת ביותר, את האייפון שלו. הוא שיתף איתם פעולה – ואז נמלט מהמקום.

מה ששלושת הגנבים לא ידעו זה שכשהם הוסיפו את האייפון לשלל שלהם, הם למעשו חרצו את גורלם-הם. בעל האייפון היה מנוי לשירות MobileMe, אוסף שירותים ותוכנות של אפל, שמאפשר, בין השאר, לבעלי אייפון לאתר את הטלפונים שלהם אם הם אבדו או נגנבו (השירות מאפשר גם לשלוח סמס לטלפון שאבד, ואם אבדה התקווה לקבל את המכשיר בחזרה – למחוק מרחוק את כל הפרטים האישיים שעל הטלפון, כולל ספר הטלפונים והודעות סמס).

בעל האייפון שלנו התקשר למשטרה ובמקביל הפעיל את השירות, שאיתר את שלושת הגנבים. המשטרה ובעל האייפון פעלו בתיאום, כשבעל האייפון משמש למעשה כקצין מודיעין משטרתי – ושלושת הגנבים נתפסו כשהם מנסים לתדלק בתחנת דלק סמוכה.

בכליהם של הגנבים נמצאו כרטיסי אשראי, רשיונות נהיגה גנובים וגם אקדח אוויר. הם יואשמו בשוד מזויין – וקשה לנו להאמין שהם יחזרו לגנוב אייפונים בעתיד הקרוב.

עוד בדיגיטל:

האם הרשת של בזק תקרוס תחת התקפת טילים? יש סיכוי שכן

פלישיה דיי היא לא רק החלום הרטוב של כל חנון: היא גם חנונית בעצמה.

וכמה אביזרים נלווים לאייפון שאתה חייב לעצמך.