אין תמונה
זהירות, ציפור כועסת
מה כל כך מלהיב בציפורים כועסות, שהן מצליחות להמשיך ולהוביל בטבלת עשרת המשחקים הנמכרים ביותר באייפון? כמו כל משחק טוב, מדובר בשילוב של אלמנטים שכוללים עיצוב סקסי (אם אפשר להגיד על ציפורים שמנות שהן סקסיות), משחקיות מהנה, ועיצוב סאונד מדליק. המשחק עצמו לא מקורי, אבל שילוב הגורמים הופך אותו להיסטריה - ועכשיו גם בעלי מכשירי האנדרואיד יכולים להצטרף לחגיגה.

למי שלא מכיר את המשחק נספר שמדובר בסוג של פאזל/חידת היגיון. בצד אחד של המסך יש מבנה עשוי עצים, מתכת וזכוכית (בהתאם לשלב ודרגת הקושי). בתוך המבנה חיים חזרזירים. מהצד השני של המסך יש רוגטקה וציפורים. בתחילת המשחק מקבלים ציפורים אדומות זועמות למראה (ולכן המשחק מכונה Angry Birds, ציפוריםכועסות).

מטרת השחקן היא פשוטה - צריך להשליך את הציפורים הכועסות על המבנה, ולהרוג את החזרזירים שבתוכו. כדי לעשות את זה, הציפורים נכנסות לרוגטקה ולאחר מכן השחקן מותח את הגומייה (בעזרת האצבע, אחרי הכל מדובר במשחק שמיועד למכשירים עם מסך מגע - אייפון, אנדרואיד ופאלם פרה כשזה עוד היה קיים) ומשחרר את הציפור לאוויר.

הזווית ועוצמת המתיחה של הגומיה קובעת עד לאן תגיע ואיפה תפגע הציפור. בכל פעם ששגרתם ציפור לאוויר, היא מותירה אחריה שובל עשן קטן שיאפשר לכם לשנות את הזווית בהתאם לתוצאות שקבלתם. אתם יכולים להשתמש בכל הציפורים כדי להרוג את החזרזירים, אבל אם תצליחו לעשות זאת עם מספר קטן של ציפורים, אלו ששרדו יספרו בונוס נקודות.

הציפור השנייה שתקבלו היא ציפור (כועסת) קטנה וכחולה. מה היא מסוגלת לעשות? לאחר ששחררתם אותה לאוויר נגיעה במסך תגרום לציפור להתפרק לשלוש ציפורים קטנות עוד יותר שיכסו שטח גדול יותר. ככל שהמשחק מתקדם מגיעות עוד ציפורים, עם יכולות שונות ומשונות.

אין תמונה
להשליך את הציפורים, להרוג את החזרזירים

אין תמונה
ככל שהמשחק מתקדם, מגיעות עוד ציפורים

הגרפיקה במשחק פשוטה. זה לא תלת ממד ואין אפקטים מיוחדים. אלו דמויות מצוירות, עם המון הבעה וחום (למרות הזעם הכללי). המשחק גם לא משתמש במצפן או במד התאוצה כדי לאפשר משחקיות מורכבת, פשוט במסך המגע. כל אחד יכול להתחיל לשחק מייד בלי ללמוד שום מניפולציה מיוחדת. הקלות בה אפשר להכנס למשחק ולפוצץ את הדמויות הקטנטנות והמופשטות כמעט היא זו שהופכת אותו לממכר. השלבים הראשונים פשוטים עד כדי גיחוך, אך עקומת הקושי עולה בצורה הדרגתית כך שהשחקן מרגיש שכן, הוא יכול לפתור את זה בעוד ניסיון אחד או שניים.

דבר מוקפד נוסף במשחק הוא עיצוב הסאונד. זה מסוג הדברים שלא שמים לב אליהם, אלא אם עושים אותו לא נכון, או שעושים אותו נכון וטוב באופן מיוחד. הקולות הקטנים של הציפורים כשהן מגחכות לעצמן בעודן באוויר בדרך להתקפה, או מתכוננות לעלות לרוגטקה, האפקטים הקוליים של המבנים שנשברים, קולות השמחה שעולים מהן כשהן מנצחות - כל אלו יוצרים חוויה שמשאירה לשחקן חיוך מטופש על הפנים של אושר צרוף. ועיצוב הסאונד הוא גם בדברים הקטנים יותר, מתיחת הגומי, גלגול סלע במורד מדרון, אין שום פרט שלא שהמעצבים לא חשבו עליו.

אם יש לכם מכשיר אנדרואיד או אייפון, הורידו את המשחק. יש סיבה שהוא מחזיק מעמד זמן רב כל כך והתגבר על משחקים לא פחות טובים שיצאו בתקופה הזו.