שירות הגוגל Street View שהושק לראשונה לפני קצת יותר משלוש שנים הפך ללהיט גדול. עשרות מדינות וערים מסביב לעולם איפשרו לגוגל לצלם צילומים פנוראמיים של רחובות ושטחים ציבוריים באמצעות רכבים מיוחדים שמצלמים באופן היקפי את מסלול הנסיעה שלהם.

 הגלישה לשירות מתבצעת דרך שירות המפות גוגל MAPS והוא מאפשר למעשה לסייר ולטייל ברחובות הערים, להתעכב על בניינים ולהתמקד בפרטים שונים עד רמת רזולוציה גבוהה במיוחד.

 עם זאת, לצד היתרונות שבו, שירות הסטריט וויו של גוגל זכה ללא מעט ביקורת בשנתיים האחרונות. לצד בעיות הפרטיות השכיחות של צילום אנשים וכלי רכב בשטחים פרטיים, באוקטובר 2010 התפוצצה פרשה שעוררה הדים רבים ובה נחשף שמכוניות של גוגל אספו בטעות נתונים רבים מרשתות אינטרנט אלחוטיות לא מאובטחות, פרטים כגון כתובת דואר אלקטרוני, סיסמאות  ועוד.

בעבר ניסתה גוגל לקבל את האישורים הנדרשים לצילום רחובות בתל אביב וירושלים, אבל סוגיות ביטחוניות בעיקר, מנעו עד עתה את הסכמתה של ישראל להשתתף במיזם.

השבוע אחרי חודשים ארוכים של התלבטויות אישרה מדינת ישראל לגוגל להפעיל את שירות מיפוי הרחובות שלה עם הגבלות מחמירות על טשטוש דמויות, לוחיות רישוי ופרטים מזהים.

>> סקייפ נכנסת לעסקי הסמסים

>> גם בישראל: גוגל מתריעה על עומסי תנועה בכבישים