לא רק הכורים באירן: אם יש לכם טלפון סלולרי חכם שמבוסס על מערכת ההפעלה "אנדרואיד" של גוגל, כדאי שתבדקו טוב מה אתם מורידים. בימים האחרונים תוקף את המכשירים וירוס מסתורי דרך תוכנות שהסתננו לחנות האפליקציות, ומסוגל הוציא מהם נתונים שונים ואף לבצע שיחות טלפון בלי ידיעת בעלי הטלפונים.

המכשירים המועדים לפורענות הם מתוצרת HTC, סמסונג ומוטורולה - אבל גם המשתמשים ש"נדבקו" בתולעת לא בהכרח ישימו לב שמשהו אינו כשורה. "קשה מאוד לזהות את החדירה של הווירוס", סיפר רועי שלומי, יועץ לחברות טכנולוגיה. "גוגל כבר הבטיחה לשלוח מייל לכל 200 אלף המשתמשים ברחבי העולם שנפגעו".

בסך הכל, אותרו 760 תוכנות שהיו נגועות בווירוס, והן הוסרו מחנות האפליקציות של גוגל. למרות זאת, הסביר שלומי כי מה שאמור להדאיג את המשתמשים הוא לא התולעת - אלא דווקא ענקית התוכנה האמריקנית עצמה: "לפי הבדיקות, אין משהו חמור שאמור להטריד. אבל משתמשים גילו שלגוגל יש 'מתג סודי' שמאפשר לה למחוק אפליקציות מהמכשיר שלהם מרחוק".

שלומי סיפר כי בגוגל טענו שהאפשרות לחדור למכשירים הפרטיים של המשתמשים נועדה לשימוש במקרים חריגים, דוגמת זה, אבל הביע חשש שהכוח הנתון בידי החברה אולי רב מדי: "נשאלת השאלה מי שולט על המכשיר הזה בסוף היום".

רוצים לקבל עדכונים נוספים ? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק