אין תמונה
SMS במהירות האור. מליסה תומפסון עושה את הבלתי אפשרי

אין ספק שדור הדיגיטל מתפתח: אתמול (ב') נשבר שיא גינס חדש בהקלדה מהירה של SMS. מליסה תומפסון הבריטית עשתה זאת לאחר שהצליחה להקליד את המשפט 'the razor-toothed piranhas of the genera Serrasalmus and Pygocentrus are the most ferocious freshwater fish in the world. In reality they seldom attack a human'. בזמן שיא של 25.94 שניות. תומפסון הדיחה את פרנקלין פייג', צעיר אמריקני בן 24, שהקליד את אותו משפט בזמן של 35.54 שניות בלבד. בקשה רשמית כבר הוגשה לגינס כדי שירשמו את מליסה כקלדנית המסרונים המהירה בעולם.

את ההישג המדהים הזה השיגה מליסה – היכונו לפרסומת לא סמויה - עם הטלפון הנייד החדש של חברת סמסונג מדגם גלאקסי S, המצויד בשיטת הקלדת טקסט חדשה בשם Swype. השיטה הזו מאפשרת הקלדת מילים מבלי שהאצבע של המשתמש עוזבת את המקלדת הווירטואלית, שלא כמו במקלדת פיזית (QWERTY), בה האצבעות של המשתמש צריכות לעזוב את המקלדת בכל פעם שהוא מחליף אות. צורת ההקלדה בשיטה החדשה מאפשרת "לצייר" את המילה על גבי המקלדת בצורה דומה בה מחברים נקודות עם עט כדי לצייר ציור בלי להרים את העט מהדף.

השיאנית: "אני שולחת 50 הודעות ביום"

מסתבר כי השיא הזה הושג לגמרי במקרה. מליסה, שעובדת בחברת ביטוח, הלכה לסיבוב קניות עם חבר שלה וכאשר הם נכנסו לביתן תצוגה של סמסונג היא הוזמנה לנסות ולשבור שיא גינס עם המכשיר החדש – והצליחה. "אני רגילה לשלוח הרבה הודעות טקסט ביום. רק לכריס, חבר שלי, אני שולחת בין 40 ל-50 הודעות ביום, אז ידענו שאני מסוגלת להקליד מהר. אבל מאז שעברנו לגור יחד והתחלתי לעבוד אני מקלידה פחות והאצבעות שלי לא היו בכושר", אומרת מליסה. "ולכן הופתעתי שאני הקלדנית הכי מהירה בעולם של הודעות טקסט. השימוש בשיטת Swype עזר לי מאד ואני ממליצה לכל אחד לנסות ולראות כמה קל זה", היא מסכמת, בלי לשכוח להרעיף שבחים על המכשיר החדש של סמסונג.

בעולם בו התקשורת בין בני אדם נהיית יותר ויותר קרה והיחסים הבין אישיים עוברים ממגרש המשחקים לצ'אטים בפייסבוק, אין ספק שהקלדה מהירה , לפחות כמו קצב הדיבור, היא הכרח. בסמסונג הבינו את זה והצליחו לייצר שיטה קלה ונוחה להקליד מהר, כמעט שנייה למילה וזו רק ההתחלה. אז נסיים עם ברכות למליסה על זכייתה בתואר הנחשק ועם משאלת לב שגם בעתיד, כאשר כל אחד יקליד כמו מליסה, היחסים בין בני האדם יישארו אנושיים ויכללו גם רגשות אמיתיים לצד האמוטיקונים בהודעות הטקסט.

>> שבע דרכים שהאינטרנט יכול להרוג אותך