אצבע על מקלדת מחשב (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
לא רק קונטרול, אלט דיליט | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

בסוף אוקטובר תושק רשמית מערכת ההפעלה ווינדוס 8 בעלת מסך המגע. זה אולי יהרוג את העכבר, אבל לא את המקלדת. ואם המקלדת עדיין על השולחן שלכם, לא כדאי שתנצלו אותה לכמה קיצורי דרך שווים? אספנו 20.

 דפדפנים

הקיצורים הבאים מתאימים לדפדפן גוגל כרום, אבל הם לרוב גם יעבדו בפיירפוקס ובאינטרנט אקספלורר:

CTRL ו-N פותח חלון גלישה חדש, ואילו CTRL, SHIFT ו-N  יפתח לכם חלון גלישה פרטית חדש. בפיירפוקס ובאקספלורר, החליפו את ה-N  ב-P.

CTRL יחד עם T  פותח לשונית חדשה.

להגדלת הטקסט, נסו ללחוץ על CTRL יחד עם פלוס. להקטנתו, נסו את CTRL  יחד עם מינוס. רוצים להחזיר את התצוגה לגודל נורמלי? לחצו על CTRL יחד עם אפס.

CTRL עם כל אחד ממקשי המספרים, יקפוץ ללשונית המתאימה, לפי הספירה משמאל. CTRL  עם 9 יקפוץ תמיד לללשונית האחרונה. אם יש לכם יותר מתשע לשוניות פתוחות, נסו CTRL עם Page Up או Page Down כדי לדלג בין הלשוניות.

ג'ימייל 

גם בג'ימייל יש קיצורי מקלדת, ואפילו לא צריך בשבילם צירופים, אלא מקש בודד כשאתם על אנגלית. כדי לאפשר את הקיצורים, לחצו על צלמית גלגל השיניים ב-Gmail, ולכו להגדרות (Settings).  שנו את  "קיצורי מקלדת" (Keyboard Shortcuts) ל-On, ושמרו שינויים, אם גוגל עוד לא עשה את זה בשבילכם.

למייל חדש לחצו על C.

Enter או O פותחים מייל מסומן.

J  ו-K ידפדפו בין המיילים שלכם, ואילו P ו-N ידפדפו בתוך "שיחה".

רוצים לסמן מייל בכוכב? לחצו על S

קיבלתם דואר זבל ואתם רוצים להיפטר ממנו? נסו Shift ו-1 יחדיו.

מקש הווינדוס 

בווינדוס 8 יהיה למקש הווינדוס חיים חדשים. הוא יהיה המקש שיחזיר אותנו כל פעם לעמוד הבית של הממשק, זה עם האריחים. אבל בינתיים, בואו תראו כמה דברים שהוא יודע לעשות כבר ב-ווינדוס 7:

מקש Windows לבד פותח את תפריט ההתחל.

מקש ה-Windows יחד עם Pause יפתח את מאפייני המערכת.

Windows יחד עם D יקטין את כל החלונות הפתוחים על שולחן העבודה שלכם לסרגל המשימות. הוסיפו Shift לצירוף - וקבלו פעולה הפוכה.

Windows יחד עם E יפתח לכם את "המחשב שלי"

 Windowsיחד עם F יפתח לכם חלון חיפוש.

Windows עם פלוס ומינוס, ישמש כזום פנימה והחוצה, בהתאמה.

מכירים עוד קיצורים שווים? ספרו לנו בטוקבקים