סטיב ג'וסב, אייפון (צילום: חדשות 2)
רציתם אחד? קיבלתם שניים. סטיב ג'ובס | צילום: חדשות 2

אפל צפויה להשיק שני מכשירי אייפון בסתיו הקרוב, כך עולה מהמכתב למשקיעים ששלח הבוקר (ג') האנליסט כריס ויטמור מ"דויטשה בנק".  

ויטמור כתב: "נוכח הקשיים של נוקיה ו –RIM בשוק הסלולרי, זהו הזמן הנכון עבור אפל לחדור בצורה אגרסיבית לפלח שוק הסמארטפונים בטווחי המחירים הבינוניים (300-500 דולר)", כמו כן ציין כי בעזרת המהלך הזה אפל תרחיב את נתח השוק הכולל שלה. 

לפי אותו מכתב, אייפון 5 ואייפון 4S, יהיו שני המכשירים שתשיק אפל בסתיו הקרוב, בעוד שאייפון 5 יהיה הדגם החדש והמשודרג של אייפון 4, אייפון 4S צפוי להיות הדגם הזול והפשוט יותר, בעזרתו אפל תנסה לחדור לשווקים חדשים של סמארטפונים במחירים בינוניים.

ויטמור מעריך כי מחירו של דגם ה-4S יהיה כ-350 דולר או כ-170 דולר (תלוי בזיכרון). כמו כן, מכשירי ה-4S יתאימו גם לאנשים שיבחרו במסלולים ששולמו מראש (prepaid).

אם להשוות את המחיר הנמוך יחסית של 4S למחירו הצפוי של אייפון 5, החל מ-600 דולר, נראה כי יש סיכוי שהראשון יהפוך לנמכר והפופולרי יותר.  

עם זאת יש לזכור כי מודל ה-4S אמנם יהיה זול יותר אך גם פחות משוכלל מאייפון 5. לפי השמועות ברשת הוא יהיה מדור 3G אך בעל מעבד מהיר יותר. מצלמת MP8 משודרגת, והוא יותאם לשימוש במערכת ההפעלה החדשה של אפל 5 IOS.

>> כל השמועות על אייפון 5

>> וגם: גוגל משיקה סמארטפון  - והוא הולך להיות מדהים