אוהבים את הציפורים הזועמות? חכו שתראו את הסדרה המצוירת. המשחק הפופולארי לסטלפונים סלולריים Angry Birds עומד להפוך בקרוב לסדרת אנימציה - כך גילה מייקל הד, מנכ"ל חברת רוביו, מפתחת המשחק. הד אמר בראיון, כי "אנחנו עובדים על זה כבר זמן מה. זהו אחד מהתחומים שאני מתמקד בו - להביא את הציפורים הזועמות לשידור".

לאחרונה זכו הציפורים לצאת ממסך הסלולר לעולם "האמיתי" במשחק קופסה, שייצרה חברת הצעצועים מטאל. המשחק כולל ציפורים, מבנים וחזירים, כאשר בכל שלב השחקן מושך קלף ולפיו הוא בונה את השלב במשחק.

הנתונים שמסר הד בתחילת דצמבר 2010 מלמדים כי המשחק נחל הצלחה מסחררת עם 12 מליון הורדות בתשלום, מרביתן בעיקר ממשתמשי אייפון. בנוסף זכה המשחק ל-30 מליון הורדות של הגרסה החינמית, בעיקר ממשתמשי אנדרואיד כאשר המטרה היתה להרוויח על פרסומות. זהו מודל ניסיוני ומומחים בתעשייה טוענים כי אם הציפורים יוכיחו שהחינם (באמת) ממנף הכנסה מפרסומות, זה יהיה שינוי תפיסה בתעשיית המשחקים לסלולר שיעודד מתן תוכן איכותי ללא תשלום.

את ההצלחה העסקית מייחס הד לערוצי ההפצה הרבים של המשחק, וכבר כיום אפשר לשחק אותו בטלפון הנייד ובמחשב האישי. בעתיד הקרוב הוא צפוי לעבור התאמה גם לפלטפורמות אחרות כמו Wii, Xbox ופלייסטיישן.
הרעיון להפוך את המשחק לסדרת טלוויזיה אינו חדש וכבר באוגוסט שנה שעברה עלו שאלות האם המשחק יהפוך לסרט, סדרה ואולי לחוברת קומיקס.

>> עקף את הציפורים: הכירו את להיט האייפון החדש, Bubble Ball

>> המשחק אנגרי בירדס - שיאן ההורדות בתשלום לשנת 2010