אין תמונה
הלהיט החדש. Bubble Ball

אנגרי בירדס-  אאוט. Bubble Ball – אין. רוברט ניי, נער בן 14 ותלמיד כיתה ח', ניצל את כישוריו כמתכנת וכתב משחק לאייפון שהפך ללהיט בחנות של אפל עם 2 מיליון הורדות בחודש - מספיק כדי לדחוק את הציפורים הזועמות מהמקום הראשון לאחר תקופה ארוכה. להורדת המשחק לחצו כאן.

לניי כבר יש חברת הפקות משלו, בשם "משחקי ניי". מסתבר כי אל עולם המחשבים הוא נכנס בגיל מאד צעיר, וכבר בכיתה ג' הוא הקים אתר משלו באינטרנט. בינתיים, ניי לא מבזבז זמן ובראיון שנתן לתוכנית הטלוויזיה "בוקר טוב אמריקה" הוא גילה כי המשחק הבא כבר בדרך. כאשר נשאל לגביו הוא ענה: "לעת עתה, זה סוד".

בדומה לאנגרי בירדס, שם צריך המשתמש להרוס מבנים הכפופים לחוקים הנדסיים אמיתיים, גם ב-Bubble Ball צריך המשתמש להשתמש בחוקי הפיזיקה וההנדסה כדי להביא את הכדור למקומו המיועד באמצעות שימוש נכון בצורות גיאומטריות בסיסיות. במידה והמשולש או המלבן הונחו בצורה לא נכונה הכדור לא מגיע אל יעדו והמשתמש נפסל.

לצורך פיתוח המשחק השתמש ניי  בחבילת תוכנות של חברת Ansca Mobile, המאפשרות לכל אחד עם קצת ידע טכני לפתח משחקים ותוכנות לטלפונים סלולריים בשפת תכנות ייעודית הנקראת Lua, אותה אפשר ללמוד לבד. לניי לקח חודש וחצי כדי לכתוב 4,000 שורות קוד שיצרו את המשחק המדובר.

בנוסף להיותו מתכנת מוכשר, ניי גם מנגן על פסנתר, מנדולינה וחצוצרה, ואמא שלו עוזרת בכל הקשור לנושאים שמעבר לפיתוח הטכני של המשחק. לשאלה מה כל כך ממכר במשחק הזה עונה קרלוס איקזה, מייסד חברת Ansca Mobile: "כיוון שזה נראה כל כך פשוט, אתה חושב שאתה יכול לפתור את זה. אתה אומר לעצמך 'כן בטח', ואז אתה מבין שיש הרבה טריקים חבויים שצריך להתמודד עימם כדי להצליח".

ואנחנו חושבים כי העובדה שנער צעיר יכול בחודש וחצי לכתוב משחק שיורידו אותו מיליונים, מראה כי בעידן הטכנולוגי המתקדם בו אנו חיים, עם רשת האינטרנט והטלפונים הסלולריים – השמיים הם הגבול בכל גיל ובכל מעמד כלכלי.