טלפון פייסבוק (אילוסטרציה) (צילום: serdar415, Istock)
טלפון של פייסבוק בדרך? | צילום: serdar415, Istock
הרשת החברתית הגדולה בעולם, פייסבוק, תקיים ביום רביעי הקרוב אירוע גדול, המוקדש הפעם לתחום הסלולר. פייסבוק לא פירטה בהזמנה מה יוכרז באירוע, למעט העובדה שהוא נוגע לסלולר, וברחבי הרשת כבר התחילו לפרוח הניחושים. הניחוש המעניין מכולם הוא כי הרשת החברתית עומדת להשיק "פייסבוק-פון" – טלפון סלולרי שייוצר במיוחד עבור החברה ויהיה, על-פי אחד הדיווחים, מבוסס על מערכת ההפעלה אנדרואיד של גוגל. לפי דיווח זה, את הטלפון מייצרת חברת INQ – יצרנית מכשירים בריטית והוא יושק כבר בתחילת השנה הבאה באירופה . לפי שמועה אחרת, פייסבוק מפתחת מערכת הפעלה סלולרית עצמאית משלה.

בכל מקרה, טלפון כזה יהיה "חברתי" במיוחד. למשל, הוא יסנכרן בין רשימת החברים שלנו בפייסבוק לרשימת אנשי הקשר בטלפון, ויאפשר לבצע את כל הפעולות שאנחנו נוהגים לעשות באתר פייסבוק - דרך הטלפון, בצורה פשוטה. פייסבוק עצמה אמנם הכחישה בתוקף את הפרסומים לפיהם היא עובדת על טלפון סלולרי. אך מצד שני, גם גוגל הכחישה בזמנו שמועות כי היא מפתחת טלפון סלולרי, מה שלא הפריע לה להשיק לאחר מכן את הנקסוס, מכשיר שיוצר עבורה על ידי חברת HTC.

ניחושים נוספים באשר לאירוע פייסבוק הם שמדובר בשירות VoIP, כמו סקייפ, שיאפשר לחברים לנהל שיחות על גבי האינטרנט; השקת אפליקציה לאייפד, מחשב הלוח של אפל או שיפור האפליקציות הקיימות לאייפון ולאנדרואיד.

כיום, כ-150 מיליון משתמשים מתוך ה-500 מיליון הרשומים לפייסבוק גולשים אליה באמצעות הטלפון הסלולרי, ופוטנציאל הצמיחה של התחום כולו נחשב עצום. מה בדיוק מתכננת לנו פייסבוק, נוכל לדעת בוודאות רק ביום רביעי הבא.

בינתיים, אם אנחנו כבר עוסקים בטלפונים ובשמועות, הנה עוד אחת: לפני מספר חודשים הודיעה גוגל כי היא מפסיקה את מכירת הנקסוס, הטלפון הסלולרי שלה שזכה לכינוי "גוגל-פון". למרות זאת, בימים האחרונים נפוצו שמועות עקשניות, כי גוגל עובדת על הדור השני של הנקסוס. הפעם, לפי הדיווחים, תייצר את המכשיר חברת סמסונג (במקום HTC, שיצרה את המכשיר הקודם), והוא צפוי להיחשף ב-8 בנובמבר. עוד על פי השמועות, הטלפון יכונה נקסוס S, והוא יריץ את ג'ינג'רברד – הגרסה החדשה ביותר של האנדרואיד (2.3). יש למה לחכות.