פורנו בתלת מימד (צילום: הסאן)
היום יש גם פורנו בתלת ממד. יכולים לדמיין מה יהיה פה עוד עשר שנים? | צילום: הסאן

37 אחוז מהתוכן באינטרנט הוא פורנו – כך עולה ממחקר חדש שפורסם בשבוע שעבר. החוקרים בדקו כ-4 מיליון כתובת אינטרנט וגילו שתוכן למבוגרים הוא השליט הבלתי מעורער של הרשת.

המחקר גם גילה עלייה בכל מה שקשור לתכנים "קשים לצפייה": אלימות, טרור, קנייה של סמים בלתי חוקיים. משחקי תפקידים און-ליין, שדורשים מהשחקן להיות אלים (וורלד אוף וורקראפט, פיינל פנטזי, GTA) כדי לנצח, זכו לעלייה של 212% בהשוואה לשנה שעברה.

רגע, פורנו באינטרנט זה טוב או לא? הדעות חלוקות

כולם מחפשים היום פורנו באינטרנט. ילדים מחפשים פורנו (המחקר הזה מצא שהגיל הממוצע בו ילד צופה בפורנו בפעם הראשונה הוא גיל 11). מבוגרים מחפשים פורנו. נשים מחפשות פורנו. אפילו גברים מחפשים פורנו. הוא שם, הוא נגיש, הוא חינם אם אתם לא מתעקשים על איכות.

תעשיית הפורנו מגלגלת מיליארדים של דולרים בכל רגע נתון, ובעיקר בזכות האינטרנט. הדעות האם זה טוב או רע כמובן חלוקות: אנשי הבעד יאמרו שצפייה לילית בפורנו מורידה לחצים, תורמת לזוגיות ומפחיתה את כמות הבגידות. אנשי הנגד יגידו שזה בלתי מתקבל על הדעת שלכל ילד תהיה נגישות לאתרים בהם יש תוכן פורנוגרפי.

לטענה האחרונה, אגב, אנשי הבעד יענו בצורה מחושבת למדי: נניח שלא היה אינטרנט. האם אז אותם ילדים ונערים לא היו מוצאים דרכים אחרות לצרוך את התוכן הפורנוגרפי שלהם? ייזכרו רגע כל ההורים בימיהם כנערים ונערות מתבגרים. זוכרים את המגזינים הסודיים מתחת למיטה? זוכרים את הסרטים הכחולים? על זה בדיוק אנחנו מדברים.

אותו דבר גם אפשר להגיד על משחקי התפקידים האלימים ועל הצפיות בתכנים הקשים שהוזכרו בתחילת הכתבה. בני נוער מחפשים דרך לפרוק מתחים, ועדיף שזה יהיה במשחק מחשב מאשר בקטטה בבית הספר.

אין אינטרנט בלי פורנו? החברות נוקטות צעדים מחמירים

אם תשאלו כל גבר שני ותסכימו שהוא יענה באופן אנונימי, הוא יגיד לכם חד משמעית שאם לא יהיה פורנו באינטרנט, האינטרנט יהפוך להיות הרבה פחות רלוונטי עבורו. האקסיומה הזאת ידועה לכולם – לחברות המסחריות, לספקיות השירות, לרגולטורים. כולם יודעים כמה הפורנו פופולרי ועד כמה הוא רווחי, ועדיין, לא מעט חברות נוקטות צעדים כדי לסלק תכנים פורנוגרפיים; לאחרונה החליטו סוני, אפל ומיקרוסופט שהן משאירות תוכן מיני מחוץ למשחקים שלהן. אפילו באייפד, שיש שיגידו נוצר בשביל פורנו, לא פשוט לראות היום איברים חשופים.

אז הפורנו לאן? הדעה הרווחת היא שהפורנו לא הולך לשום מקום. החברות יכולות להטיל הגבלים שונים, אבל בדיוק כמו הפלייבוי שהחבאנו מההורים לפני עשרים שנה, בדיוק כמו הסרט הכחול ההוא שעבר בין החברים בחצר האחורית של בית הספר, כך גם הפורנו עתיד לנצח את כל המחמירים. אין לאינטרנט עתיד בלעדיו (או לפחות, עתיד הרבה פחות רווחי) ויש שיאמרו שאין לפורנו עתיד בלי האינטרנט.

>> הטריילרים הכי טובים של משחקי המחשב