אין תמונה
פרופיל - לא. עמוד מעריצים - כן. עוברית הפייסבוק מריה גרין (צילום: ABC)

מריה גרין, תינוקת מיועדת שעדיין נמצאת ברחם זכתה לפופולריות יוצאת דופן בפייסבוק לאחר שהוריה הנרגשים הקדימו ופתחו לה חשבון עוד בטרם יצאה לאוויר העולם. מה שגם הפך אותה לבעלת הפרופיל הצעירה ביותר בהיסטוריה של הרשת החברתית. 

המטרה של בני הזוג גרין הייתה לעדכן את החברים בתהליך ההיריון והלידה של מריה. הם ידעו שיש להם בת ושתאריך הלידה המיועד הוא 9 ביוני השנה. "לא היינו בטוחים איך לספר לחברים שהתינוקת בדרך. הסתרנו את הנושא מאנשים היות ורצינו לוודא שהכול תקין עם ההיריון. חשבנו שהדרך המהירה ביותר לספר לכולם תהיה באמצעות שימוש בפייסבוק", סיפר מאט גרין האב בראיון לחדשות ABC.

דף הפרופיל הפך עם הזמן לסוג של מגזין המתאר את חיי התינוקת ברחם והוא כלל עדכונים יומיים משולבים בציטטות מצחיקות כמו "שחייה, שחייה, תמשיכי לשחות" או עדכון לגבי העובדה כי ענף הספורט המועדף על מריה הוא כדורגל עם וידוא אישי: "אני בועטת מצוינת". ואם בהתחלה אלי האם הייתה עונה על שאלות לגבי ההיריון, מאז שהגולשים התחילו לשאול את מריה שאלות היא עונה בשם בתה: " אמא עוד פעם עושה קניות. מה היא תביא לי הפעם?".

לתינוקת העתידית היו כבר כמעט 300 חברים כשהנהלת פייסבוק החליטה לסגור את הפרופיל שלה בטענה כי מדיניות האתר אינה מתירה לילדים מתחת לגיל 13 לפתוח חשבון עצמאי. אבל אל דאגה, יש פתרון ואם בני הזוג גרין רוצים להמשיך את יומן המסע של בתם מריה, הם יצטרכו פשוט להמיר את הפרופיל האישי שיצרו בדף מעריצים.

>> ואם כבר בני 13, אחד כזה פיתח פעמון חכם והרוויח יותר ממיליון שקלים

>> כדאי שתדעו אז זה: איזה סמארטפון פולט הכי הרבה קרינה?