אחרי שבועות ארוכים של ספקולציות והשערות, חברת אפל חשפה הערב את המכשיר החדש שפיתחה - "איי-פאד" - מחשב נייד עם מסך מגע כמיטב המסורת של חברת אפל. כאן בחדשות 2 באינטרנט העברנו את האירוע המיוחד בשידור חי מסן פרנסיסקו.

מנכ"ל אפל, סטיב ג'ובס, הציג את המכשיר, ואמר כי "זה הדבר הגדול ביותר שעשיתי עד היום". ג'ובס, האיש שהגה את האייפוד והאייפון שכבר כבשו את העולם, אמר עוד כי "יש לנו שם את איי-טיונס, את יו-טיוב ואת יו-טיוב HD".

סטיב ג'ובס והאיי פאד (צילום: AP)
זה מחשב? זה סמארטפון? זה גם וגם | צילום: AP

מה שידוע על המכשיר הוא שמדובר במחשב לוח - שכל כולו מסך מגע צבעוני שגודלו 9.7 אינץ',עוביו 0.5 אינץ'. מחירו כאלף דולר. במחשב החדש יש מקלדת מלאה על גבי המסך, משקלו רק 680 גרם, הבטריה שמותקנת בו מסוגלת להחזיק עד 10 שעות והוא מאובזר בכל הטכנולוגיות הנדרשות: בלוטות', אינטרנט אלחוטי, מעבד מהיר ועוד.

לכבוד השקת המכשיר החדש עבדו מפתחי אפל סביב השעון כדי להתאים את האפליקציות לרזולוציה החדשה של המכשיר. כדי להמחיש את יכולותיו של המכשיר בחר ג'ובס להיכנס דווקא לאתר של הרשת החברתית הפופולארית, "פייסבוק".

המכשיר יהיה מסוגל להתחבר לאינטרנט כנראה גם לסלולר, לתפקד כמחשב וכנגן סרטים, תמונות ומוסיקה, אבל אחת התכונות המעניינות ביותר שהוא צפוי להציג היא יכולת מתקדמת להצגת ספרים ועיתונים. כיום קיימים לא מעט מכשירים שמיועדים לשימוש זה, ביניהם הקינדל של אמזון והסוני רידר. הם מצויידים במסך איכותי במיוחד שמיועד לקריאה ממושכת, ואינו מעייף את העיניים כמו מסכי המחשב.

ה"איי-פאד" של אפל יהיה מצויד גם הוא במסך כזה, ולפי ההערכות, החברה מתכוונת לשנות באמצעותו את כללי המשחק בתחום המדיה המודפסת - העיתונים והספרים.