פרה עם עגל (צילום: jupiter images)
גולשים לא מנוסים שינהלו חווה. אתם בטוחים שזה רעיון טוב? | צילום: jupiter images

אם אתם אוהבים לנהל חווה חקלאית וירטואלית במשחקים כמו פארמוויל, כדאי שתדעו כי מעתה תוכלו לעשות זאת גם במציאות. ארגון ה- National Trust בבריטניה החל להציע לגולשים ברשת מכל רחבי העולם את האפשרות לנהל דרך המחשב את אחת החוות שלו ב-Cambridgeshire שבאנגליה.

ניתן ללמוד על הרצינות בה מתייחס הארגון למייזם, על פי בחינה של מבנה החווה אותה הוא מוסר לניהול הגולשים הלא מנוסים. מדובר בחווה ענקית שמתפרסת על שטח חקלאי של 4,900 דונם. בחווה יש כבשים, בקר, עופות, סוסים ועיזים. 

לצורך יישום הפרויקט הקים הארגון אתר מיוחד MyFarm אשר יספק לגולשים שירשמו אליו ממשק ניהול מקוון. הרישום עולה כ-180 ש"ח לגולש לשנה שלמה וקיימת מגבלת רישום של 10,000 גולשים.

אלה שישלמו ויצטרפו לפרויקט יזכו להיות שותפים לניהול החווה בפועל תחת המתווה הבא: בכל חודש יהיה על כל אחד מהגולשים – מנהלים לקחת החלטה אחת חשובה ועוד מספר החלטות משנה שיכללו התלבטויות כמו אילו גידולים לשתול, איזה בעל חיים לקנות והאם כדאי או לא להקים גדר חיה סביב השדה למניעת שריפות.

גולשים שיבחרו לא להשתתף בפרויקט, יוכלו לצפות בשידורים חיים בזמן אמת מתוך החווה.

למרות ההתלהבות הרבה בקרב מנהלי הפרויקט, הם הביעו חשש מהחלטות הגולשים הלא מנוסים, הרי לא מדובר במשחק מחשב ולכל החלטה יש השלכות קריטיות עבור בעלי החיים והגידולים שבחווה. 

>> אופס! פייסבוק שוב הדליפה את המידע הפרטי שלכם למפרסמים