אין תמונה
באתר הרשמי של אפל זוכרים את ג'ובס

על אף העובדה כי כולם ידעו שמדובר על סוף ידוע מראש, מותו בטרם עת של סטיב ג'ובס אמש (ד') תפס בתדהמה את העולם. פוליטיקאים, אנשי טכנולוגיה וחברות כולם הגיבו:

נשיא ארה"ב ברק אובמה 

בהודעה רשמית באתר של הבית הלבן נכתב: "העולם איבד איש חזון ואין אולי מחווה גדולה יותר לסטיב מאשר העובדה כי רוב העולם לומד על מותו במכשיר שהוא המציא. סטיב אהב לומר שהוא חי כל יום כאילו היה האחרון שלו. בגלל שהוא עשה זאת, הוא הפך את חיינו והגדיר מחדש תעשיות שלמות. הוא השיג אחד ההישגים הנדירים ביותר בהיסטוריה האנושית: הוא שינה את הדרך בה כל אחד מאיתנו רואה את העולם".

ביל גייטס

מייסד מיקרוסופט, ביל גייטס הגיב וכתב: "אני באמת עצוב לשמוע על מותו של סטיב ג'ובס. מלינדה ואני מרחיבים את תנחומינו הכנים למשפחתו ולחבריו וכלפי כל אחד שסטיב נגע בו דרך עבודתו. את סטיב פגשתי לראשונה לפני 30 שנה כמעט ומאז היינו עמיתים, מתחרים וחברים במשך יותר ממחצית חיינו. העולם רואה רק לעתים רחוקות מישהו עם השפעה עמוקה כמו שהייתה לסטיב. השפעות אשר יורגשו במשך דורות רבים בעתיד. עבור אלה מאיתנו עם מספיק מזל שיצא להם לעבוד איתו, זה היה כבוד גדול. אני אתגעגע מאוד אל סטיב".

טים קוק,  מנכ"ל אפל

 טים קוק, המנכ"ל החדש של אפל שהחליף את ג'ובס בתפקידו כתב: "אפל איבדה גאון יצירתי בעל חזון והעולם איבד אדם מדהים. אלה מאיתנו שהיו ברי מזל מספיק לעבוד עם סטיב, איבדו חבר יקר וגם מורה מעורר השראה. סטיב משאיר מאחוריו חברה שרק הוא יכול היה לבנות. רוחו לעד תהיה הבסיס של אפל".

גם גוגל הגיבה והוסיפה לעמוד הבית שלה מחווה מיוחדת למנכ"ל האגדי: 

אין תמונה
הדודל של גוגל מוקדש היום לסטיב ג'ובס

וגם מנכ"ל ענקית החיפוש לארי פייג' כתב: "אני מאוד, מאוד עצוב לשמוע את החדשות על סטיב. הוא היה איש גדול עם הישגים מדהימים וכשרון מדהים. הוא נראה תמיד כאילו היה יכול לומר במספר מילים מצומצם מאוד את מה שאתה בעצם צריך היית לחשוב לפני שאתה חושב על זה. ההתמקדות שלו בחוויית המשתמש מעל לכל דבר אחר מאז ומתמיד היוותה השראה עבורי. הוא היה נחמד מאוד להגיע אלי כאשר התמניתי למנכ"ל גוגל והציע לתת את עצתו למרות שהוא לא היה במצב טוב בכלל. המחשבות שלי ושל גוגל עם משפחתו ועם כל משפחת אפל".

דיק קוסטלו – מנכ"ל טוויטר: "בפעמים נדירות מישהו בא והוא לא רק מרים את הרף, הוא יוצר תקן חדש לחלוטין של מדידה. # RIPSteveJobs"

גם מנכ"ל פייסבוק מארק צוקרברג, התייחס לאירוע העצוב וכתב בפרופיל שלו: "סטיב, תודה לך על היותך מורה וחבר. תודה שבאת, כי מה שאתה בונה יכול לשנות את העולם. אני אתגעגע אליך".

סטיב באלמר – מנכ"ל מיקרוסופט: "אני רוצה להביע את תנחומי על מותו של סטיב ג'ובס, אחד ממייסדי הענף שלנו, איש חזון אמיתי. לבי יוצא אל משפחתו, כולם בבית אפל וכל שיצירתו נגעה בו".

רנדל סטפנסון – מנכ"ל חברת התקשורת  AT&T: "אנחנו עצובים בשל מותו של סטיב ג'ובס. סטיב היה ממציא חזון איקוני ויזם. היתה לנו הזכות להכיר אותו כשותף וחבר. המחשבות והתפילות של כולנו ב-AT&T מופנות לאשתו של סטיב, למשפחה ולמשפחת אפל".

אריק שמידט – יו"ר ההנהלה של גוגל צייץ בטוויטר"סטיב הגדיר דור חדש של סגנון וטכנולוגיה ולא סביר שיהיה מישהו שיעשה זאת שוב".

ארנולד שוונצנגר: "סטיב חי את החלום של קליפורניה כל יום. הוא שינה את העולם והיווה השראה לכולנו".

המשפחה של סטיב ג'ובס: "סטיב מת היום בשלווה מוקף בבני משפחתו. בחייו הציבוריים, סטיב היה ידוע כבעל חזון ובחייו הפרטיים הוא הוקיר את משפחתו. אנחנו אסירי תודה להרבה אנשים ששיתפו את רצונותיהם ואת התפילות שלהם במהלך השנה האחרונה למחלתו של סטיב.  אתר מיוחד יוקם למי שירצה לשתף מחוות וזיכרונות. אנו אסירי תודה על התמיכה ועל החסד של אלו שחלקו את הרגשות שלנו על סטיב. אנחנו יודעים שרבים מכם יתאבלו איתנו ומבקשים לכבד את הפרטיות שלנו בזמן צערנו".

אלו מכם הרוצים להמשיך להתאבל ברשת ואולי להוסיף את מילות ההספד הפרטיות שלהם יוכלו לעשות זאת בטוויטר עם התגיות iRemember, stevejobslegacy וThankYouSteve- .

באתר של אפל 

תמונתו של מנכ"ל אפל המנוח ליד אחת מחנויות החברה (צילום: רויטרס)
חנויות אפל ברחבי העולם זוכרות את האיש והאגדה | צילום: רויטרס

>> מותה של אגדה: סטיב ג'ובס הלך לעולמו - סיקור מיוחד