פרטנר (צילום: אילוסטרציה)
הוט פולשת לתחום הסלולר, פרטנר לעולם הטלוויזיה | צילום: אילוסטרציה

חברת פרטנר מכוונת למלחמה עם הוט ותצא בקרוב בחבילת טלוויזיה חדשה בסכום של 80-90 שקל לחודש. התוכנית נחשפה היום במסגרת ביקורו של שר התקשורת משה כחלון בפרטנר, ובו הציגה לו החברה את הטלוויזיה החדשה שלה וכיצד היא תעבוד.

בפגישה השתתף היזם דב מורן והציג את הקופסא החדשה שפיתח ושבה תשתמש פרטנר.
המחיר שתבחר פרטנר לחבילת הטלוויזיה שלה נועד להכות בהוט בשירותי הטלוויזיה שלה, שהם הבסיס העיקרי להכנסות כל הקבוצה - בדיוק ובאותו האופן שבו פעלה הוט כאשר השיקה את פעילות האינטרנט ונכנסה לסלולר במחיר של 89 שקל לחבילת "הכל כלול".

בפגישה היום הסבירה פרטנר שעל מנת שתוכל להציע את החבילה החדשה שלה, הסכם השימוש בתשתיות בזק והוט (הסכם הג'יגות) חייב להסתיים, היות וחלק ניכר מערוצי השידורים שהיא תעביר יועברו על גבי האינטרנט.

הסכם הג'יגות הוא תשלום שמשלמות חברות האינטרנט עבור הפצת המידע ללקוחות והוא מתבסס על נפחי התעבורה. לפיכך, מנוי שיקבל טלוויזיה דרך האינטרנט יוביל לגידול בתעבורה והמשמעות היא שספקיות האינטרנט יצטרכו לשלם הרבה יותר כסף לחברות התשתית, מה שעשוי לפגוע בכדאיות הכלכלית של המיזם.

פרטנר הציגה לכחלון את הטלוויזיה החדשה שכוללת אפליקציות חדשות, יכולת מעבר בין הטלוויזיה, לסמארטפונים ולטאבלטים. החברה הסבירה גם כי היא בדרך לחתימת הסכמים עם ספקי תוכן הכוללים את האולפנים הגדולים, סדרות, ערוצי ילדים וספורט.

>> 40 אלף חרדים מפגינים נגד פורנו באינטרנט

>> וגם: הרשת החברתית החדשה של מיקרוסופט כבר כאן