האייפון יכול לשלוח אימיילים, לנגן סרטי וידאו, לגלוש ברשת ולצלם תמונות, אולם מכונית הקונספט החדשה מבית עיצוב המכוניות השוויצרי, רינספיד (RinSpeed), מעלה את יכולותיו של המכשיר מדרגה נוספת - עכשיו הוא יכול גם לשלוט במכונית.

אין תמונה
רק שלא יאבד קליטה באמצע איילון: האייפון

הנוסעים במכונית החדשה, ה-iChange, יכולים לנטוש את המפתחות המסורתיים לטובת האייפון. לאחר הכניסה למכונית, האייפון מתחבר לגלגל ההגה, והנעת המכונית מתבצעת באמצעותו. במהלך הנסיעה ניתן להשתמש באייפון למטרות שונות - הדלקת פנסי המכונית או המגבים, למשל.

ה-iChange יופיע לראשונה בפומבי בתערוכת המכוניות הבינלאומית של ז'נבה, אשא תיפתח ב--5 במארס ותינעל ב--15 בו. מעבר לגימיק החביב שבשימוש באייפון וקריאת המכונית על שמו, ברינספיד מבקשים לשנות מהיסוד את הדרך שבה בני אדם חושבים על מכוניות.

רוב המכוניות נבנות עבור מספר קבוע של נוסעים, במספר קבוע של מושבים. גם אם תיסעי בדרך כלל לבדך, חלל המכונית לעולם לא ישתנה. לכן, גם המבנה האירודינמי של הרכב וצריכת הדלק שלו לא ישתנו. העיצוב הבסיסי של ה-iChange שונה. הרכב בנוי כמכונית ספורט בעלת מושב אחד, אולם בלחיצת כפתור ניתן לפתוח את החלק הקדמי של גג המכונית, וליצור מקום עבור שני נוסעים נוספים.

"יצרנו רכב גמיש בצורה קיצונית, מתוך מחשבה על דרישות האנרגיה המשתנות", אמר מייסד ויו"ר רינספיד, פרנק רינדרנכט.

אין תמונה
ככה היא נראית. הרינספיד

כמעט למותר לציין שה-iChange היא מכונית חשמלית, המונעת באמצעות סוללות ליתיום. המכונית מגיעה בשתי תצורות. האחת עם מספר קטן של סוללות, וטווח נסיעה קצר, ותצורה כבדה יותר המתאימה לנסיעות ארוכות. המנוע מתוצרת סימנס יכול להביא את המכונית מ-0 ל-100 קמ"ש ב--.2 שניות, אומרים ברינספיד.

חידושים נוספים הטמונים במכונית הם מערכת סאונד קלה המבוססת על מעבד של אינטל, ומערכת ניווט המחשבת לא רק מהי הדרך המהירה ביותר ליעד, אלא גם מהי הדרך הידידותית ביותר לסביבה.