בראש החדשות

רה"מ בנימין נתניהו העתיק את האתר של אובמה, שלח ספאם, סגר את האתרים שלו ושל הליכוד ופיטר את עובדיהם ואז פתח אותם מחדש, ועכשיו איבד את יועצו לענייני טכנולוגיה ואינטרנט, סאני סנילביץ. מה יהיה?

קצב,פלסטינאי,רמאללה,סכין,דם (וידאו WMV: רויטרס)
אני לא יודע אם כדאי לי להרוג אותה. אשמח לטוקבקים | וידאו WMV: רויטרס

מישהו שלח לאתר החדשות הישראלי בערבית פאנט דילמה שהוא רצה לחלוק עם הגולשים: האם לרצוח את בת דודו כדי לשמור על שמה הטוב של המשפחה? עורכי האתר העלו את הפנייה והזהירו מפני ביצוע המעשה. ארגוני נשים דרשו מהאתר להסיר את המכתב ולהעביר את הטיפול למשטרה.

תומר ליכטש עשה ריפליי-טו-אול וקיבל עונש: לכתוב טור שמסביר למה אסור לעשות ריפליי-טו-אול.

אורלי יקואל מייעצת לנענע10 איך להצליח עם שירות טוקר, התחפושת העברית של טוויטר.

זיו קיטרו מנסה להמיר סטודנטים לכת האפל. אם אתם רוצים להרגיז אותו, תשאלו אותו איפה הכפתור הימני של העכבר.

נדב לזר כועס על הבלוגרים והעיתונאים, שמיהרו לסווג את הפרומו של קשת לכוכב נולד כגניבה לא מוצלחת מפרויקט Thru-You של קותימן, אף שקותימן עצמו יצר את הפרומו: "כל אותם קוטרים שיצאו נגד הפרומו של קשת - כולם בעצם תקפו את הקנקן ולא את תוכנו. הם התיימרו לקטול את האיכות הבינונית של היצירה, אבל למעשה הם פשוט שיקפו את מה שהם חושבים על המקום בו היא הוצגה. הרי אם זו הייתה יציאה מוצהרת של קותי, כולם היו גומרים עליה את ההלל. אבל כל אותם מבקרים מטעם עצמם פשוט לא הצליחו לראות אל מעבר לקשת. וזה כבר בעייתי".

ותומר ליכטש מבואס מכך שהדרך היחידה של פורמטים אינטרנטיים מבריקים להתקיים בישראל היא להיטמע לתוך המיינסטרים במהירות שיא: "זהו דפוס התנהגות שכיח עבור פרויקט ישראלי מן השוליים, והוא מעורר שאלה מטרידה נוספת: עד כמה יכול היום יוצר ישראלי לקיים איזושהי אפשרות של פרינג'. עד כמה אפשר לפרויקט כזה לחיות. נכון להיום, היחס של התרבות הישראלית לשוליה הוא יחס ספרטני. מה ששורד את הרייטינג, הולך. מה שלא, עף".

לקריאה נוספת

"אחד הפוסטים הראשונים שנכתבו בבלוג הזה היה ביקורת על הפרק הראשון של מסודרים. כתבתי אז שאהבתי אותו, אבל היתה לי גם ביקורת על האופן הנלעג שבו הוצג הצד הטכנולוגי בסיפור ההצלחה של החבורה. אתמול, בפרק הפתיחה של העונה השנייה נדמה שהובהר סופית היחס המבטל של היוצרים לכל מה שאמור לעמוד בבסיס הסיפור שלהם (גם אם רק ברקע). רגע השפל, לטעמי לפחות, נרשם כשגיא (אסף הראל) דיבר על “אלוגריתמים”, אבל בקלות אפשר להוסיף עליו את שעור התכנות שנראה והתנהל כמו שעור חברה בבית ספר יסודי (גם אם בעלילה נאמר לנו שהקורס כבר בשלב מתקדם מאוד), ואת העיסוק החובבני והחפפני ברעיון שעליו אמור להיות הסטארט-אפ הבא של החבורה להיות מושתת. אבל אז הבנתי שאני מתרעם לריק. כי מסודרים היא בכלל לא סדרה על סטארט-אפ טכנולוגי". שחר מ"תודעה כוזבת" בתגלית טלוויזיונית.