זוכרים את הילד החמוד שיצא מביקור אצל רופא השיניים ושאל "האם זה העולם האמיתי?". אז דיוויד הקטן כבר צבר 83 מיליון צפיות ביוטיוב. השאלה היא כמה כסף בדיוק אפשר להניב מהצפיות המרובות באתר שיתוף הסרטים? ובכן, מסתבר שיש כאלה שעושים מזה לא מעט.

לפי דיווחים של יוטיוב, אלפי גולשים מרוויחים יותר מאלף דולר בחודש, מאות משתמשים מצליחים להרוויח יותר מ-100 אלף דולר בשנה וישנם גם כמה מעטי מזל שמצליחים לקחת הביתה יותר ממיליון דולר בסוף השנה. סביר להניח שדיוויד החמוד, שחשש "שזה יהיה ככה לנצח", הוא אחד מאותם מיליונרים מפתיעים.

יותר מ-15 אלף "שותפים" של יוטיוב מרוויחים כסף כל חודש. איך זה עובד? בתוך כל סרטון מצליח מושתלות פרסומות, ויוטיוב מחלקת את הרווחים בינה לבין הגולש שהעלה את הסרטון. במקרים של סרטונים מצליחים במיוחד, הרווח של הגולש יכול להגיע למספרים מגוחכים כמעט לעומת ההשקעה.

יש לזכור שמעבר לפרסום ביוטיוב, גולשים עם חוש עסקי יכולים לעשות כסף גם מחוץ ליוטיוב, בשימוש ההצלחה הויראלית שלהם. קחו לדוגמה את הסרטון הביתי הכי מצליח בתולדות יוטיוב "Charlie bit my finger - again !" – בו נראה התינוק צ'ארלי נושך את אחיו.

287,033,615 איש כבר נחשפו לסרטון הזה, רק ליידי גאגא וג'סטין ביבר עברו אותו מבחינת כמות צפיות. ההורים של הארי וצ'ארלי לא מסתפקים רק בהכנסה היפה שהם מקבלים מהפרסומות ביוטיוב, אלא גם מפנים לאתר שלהם, שגם מרוויח מפרסומות וגם מפנה לאתרים בהם ניתן לרכוש מרצ'נדייז של הילדים.

אז תשכחו מכל מה שאמרו לכם עד עכשיו, רוצים לעשות כסף קל – קחו מצלמת וידיאו, תמצאו ילדים חמודים, חתולים מכורבלים או שפשוט תתלוננו על זה שלא עוזבים את בריטני בשקט.