הצלם ג'פרי מרטין צילם תמונה פנורמית של קהל אוהדים שהגיע לאצטדיון ומבלי המפורסם, למשחק גמר הגביע האנגלי בכדורגל בין מנצ'סטר סיטי לסטוק סיטי. 

התמונה פורסמה באתר האצטדיון והאוהדים שצולמו התבקשו למצוא ולתייג את עצמם ואת חבריהם בתוך ההמון. עד עכשיו, פחות מיום אחרי פרסום התמונה, תוייגו בה יותר מ-17 אלף אנשים. אם להתחשב בעובדה שבאצטדיון יש 90 אלף מושבים, יש עוד לאן לשאוף.

התמונה המיוחדת שמקיפה את כל האצטדיון ב-360 מעלות, ברזולוציית 10 ג'יגה פיקסל, הורכבה מכמעט אלף תמונות אזוריות ברזולוציה גבוהה,  מה שמעניק לה את תואר התמונה הפנורמית הגדולה בהיסטוריה. לשם צילום התמונה השתמש מרטין במצלמת רפלקס (SLR) עוצמתית, עדשת זום מיוחדת ועוד ציוד נלווה. 

אין תמונה
רק חלק מהתמונה של האצטדיון. מתוך: wembley360.wembleystadium.com

התמונות הפנורמיות הן לא דבר חדש, ורבים משתמשים בהן כדי לתעד בצורה טובה ומקיפה מקומות ואירועים. גם אתם יכולים ליצור תמונות כאלה, אולי קצת פחות מרשימות. 

תיוג התמונות דרך החיבור של פייסבוק, מוסיף לתיעוד הזה שני צדדים חדשים: חווית משחק (נסו למצוא את עצמכם בין עשרות אלפי אנשים) וגם החוויה החברתית, לתעד את עצמכם באירועים המוניים. לכן אפשר להבין מדוע אנשים כל כך נלהבים לאמץ את הטרנד הזה.

תמונה בולטת נוספת שתויגה על ידי אלפים היא תמונה מפסטיבל המוזיקה השנתי גלסטונברי שמתקיים ביוני בבריטניה. מתוך  70,000 משתתפי הפסטיבל שצולמו כ-10,000 תייגו את עצמם.

אין תמונה
הייתם בפסטיבל הזה? מצאו את עצמכם

>> כבר שמעתם על הטרנד החדש והמסוכן בפייסבוק?