מפגין רעול פנים (צילום: Peter Macdiarmid, GettyImages IL)
בבריטניה אין שבועות, לפחות יש מהומות | צילום: Peter Macdiarmid, GettyImages IL

המהומות בלונדון כנראה השפיעו מאוד על רשויות החוק בבריטניה: צעיר בריטי נעצר בסוף השבוע על ידי משטרת מחוז אסקס שנמצא במזרח בריטניה אחרי שזה ניסה לארגן מלחמת מים כלל עירונית.

לפי הדיווח בעיתון הגרדיאן, אותו צעיר, שנתפס אחרי שהשתמש במסנג'ר של בלקברי ופייסבוק על מנת לארגן את האירוע הרטוב הואשם ב"עידוד או סיוע בביצוע עבירה פלילית". 

הוא נעצר ביום שבו תוכננה מלחמת המים, ושוחרר בערבות. בתחילת ספטמבר הוא צפוי להופיע בפני שופט.

דובר משטרת אסקס סירב לאשר שהמשטרה ערכה מעקב אחרי המסנג'ר של אותו בחור כדי לתפוס אותו, כמו כן, לא חשף פרטים נוספים על אופי אותה מלחמה וכמה אלימה היא היתה אמורה להיות: "משטרת אסקס משתמשת באמצעים כשרים לחקירה של פשעים שונים ופועלת בהתאם לממצאים שאותן חקירות מובילות אליהם" אמר הדובר. 

נזכיר שרק בשבוע שעבר, עם פרוץ המהומות בלונדון רשויות החוק ביקשו מחברת RIM, יצרנית בלקברי לחשוף בפניה את ההודעות והמסרים שנעשו דרך המכשיר. זאת מתוך אמונה כי המתפרעים השתמשו בשירות ההודעות המוצפן שלה כדי לארגן את המהומות האלימות.

באותו שבוע, ראש ממשלת בריטניה, דייוויד קמרון, אמר כי יחקור את תרומתן של הרשתות החברתיות ושירותי ההודעות השונים בראשם של מכשירי הבלקברי, לארגון המהומות ופשעים וישקול לסגור שירותים אלה ב"תקופות חירום". 

>> עסקת ענק: גוגל קנתה את מוטורולה מוביליטי במחיר מטורף

>> וגם: כך התכוונה קבוצת האקרים להעניש את המתפרעים בלונדון