סלאש slash (צילום: Kevin Winter, GettyImages IL)
כוכב גיטאר הירו. סלאש | צילום: Kevin Winter, GettyImages IL

אקסל רוז, הסולן האגדי של להקת "רובים ושושנים", יוצא במתקפה משפטית נגד חברת Activision Blizzard, מפתחת המשחק הפופולארי Guitar Hero III. לטענת רוז, החברה הפרה התחייבות שלה בנוגע לשימוש בשיר הלהקה "Welcome To The Jungle", עליו יש לרוז את רוב הזכויות.

"חברת Activision הפרה את ההסכם כאשר היא הפיצה את המשחק ובאופן בולט הדגישה את הקשר של סלאש (גיטריסט עבר של הלהקה) עם השיר המדובר. זהו ניצול של קשר קודם בין סלאש ל'רובים ושושנים', שמטרתו קידום הלהקה הנוכחית של סלאש, ה-Velvet Revolver, כולל פרסום שירים שלה הזמינים להורדה. כל זה בניגוד גמור להתחייבותה כלפי התובע", נכתב באתר radaronline המצטט את כתב התביעה. רוז מבקש מבית המשפט 20 מיליון דולר עבור נזקים ישירים ועקיפים שנגרמו לו כתוצאה מהפרת ההסכם עם חברת המשחקים.

זו לא תהיה הפעם הראשונה שלהקת רוק כבד תובעת חברת טכנולוגיה. מטאליקה עשתה זאת בעבר עם נאפסטר, בטענה שהיא קידמה הורדה לא חוקית של השירים שלה באינטרנט. במקרה הזה בכל אופן, אנחנו חושבים שלא מדובר ברצון של אקסל רוז לשמור על חוקי זכויות היוצרים וגם לא במינוס בחשבון הבנק שלו.  לדעתנו זה מקרה קלאסי של קנאה. האפשרות לשחק אותה סלאש בסבב הופעות של "רובים ושושנים" היא פנטזיה של לא מעט אנשים, ורוז פשוט לא רוצה לתת לזה לקרות.

ואם במקרה התגעגעתם לשיר, הנה הקליפ הרשמי שלו מ-1987: