אין תמונה
יש מי שחושב שזה מגניב. ויש מי שחושב שזה ממש, ממש מגניב

חשבתם פעם איך ייראה הבית שלכם בעתיד? לפי מיקרוסופט, שם המשחק הולך להיות מסכי מגע. בענקית התוכנה עובדים על פרויקט שנקרא Surface - שמכניס מסכי מגע לכל הרהיטים בבית.

ביל בקסטון, החוקר הראשי בפרויקט, עובד עליו כמחקר צדדי החל משנת 1992 עד שלפני שנתיים הוא התגבש למחקר פורמלי, והוא מאמין שבעוד שלוש שנים מסכי מגע יהיו חלק בלתי נפרד מהשולחנות בבית. "זו דרך שונה לחלוטין לשחק דמקה או משחקי לוח על שולחן עם משטח כזה". הוא מספר בהתרגשות.

הייחודיות של משטח המגע הזה, היא היכולת שלו לתקשר עם מה שמונח עליו בצורה דומה לסורק. אם תשימו עליו תמונות שלכם הוא יקרא אותן ויאפשר לכם לשחק איתן בכל צורה שתרצו. הטכנולוגיה מאחרי המשטח הזה די מסובכת ובקסטון מוכן לספר לאתר theglobeandmail.com, שכרגע קיימות חמש מצלמות, מקרן ו"דברים נוספים" בתוך השולחן המיוחד שנבנה כדי להמחיש את הטכנולוגיה.

בעתיד, כאשר יהיה ייצור המוני, יצליחו כנראה להכניס את כל הרכיבים לתוך משטח בעובי של כמה מילימטרים בודדים. לנו זה נראה הכרחי, במיוחד אם רוצים לשלב אותו בתוך כורסאות, שולחנות אוכל, מקררים או קירות. אנחנו בכל זאת צריכים קצת מרחב מחייה פנוי מסביב לכל הטכנולוגיה הזו.

עבור אלו שמתלהבים ושואלים איפה קונים, חשוב לציין כי הטכנולוגיה כרגע מאד קשה ליישום ונגזר מכך שהיא גם יקרה מאד ולא מתאימה לייצור המוני. במילים אחרות, לא תמצאו את השולחן הזה בשום חנות בשנים הקרובות.

אבל אל ייאוש, לפי בקסטון שווה לחכות. על פי תפיסת העולם שלו הפיתוח לא יעצור במשטח דו ממדי אינטראקטיבי, אלא ימשיך לכיוון ההולוגרמה שהיא תצוגה תלת ממדית, מציאותית יותר, של תכנים ויזואליים. "מבחינתי תצוגה תלת ממדית אמיתית היא כאשר אני הולך מסביב לתמונה או מצד לצד והיא לא עוקבת אחרי. חלקים חדשים ממנה מתגלים כך שאני יכול ללכת לצד השני ולראות את החלק האחורי שלה". הוא מסכם ואומר שייקח לפחות עשר שנים עד שהולוגרמה תגיע לטלוויזיה שלנו.

אין תמונה
זה גם נראה די נוח

כמו שאמרנו, שווה לחכות שלוש שנים לשולחן כזה ועשר לשידורי טלוויזיה בהולוגרמה. הפיתוחים האלו לוקחים את הדמיון למחוזות אחרים ורק המחשבה שהשולחן בסלון יהיה כולו מסך מגע יכולה לגרום לכל טכנופיל ממוצע להיכנס להזיות.

>> HOT, הגיע הזמן להתנצל: חברות טכנולוגיה שצריכות לבקש מאתנו סליחה