רבקה בלאק היא זמרת בת -13, לפני כחודש היא העלתה ליוטיוב את הקליפ לשיר Friday. השיר והקליפ הקצת אינפנטיליים הפכו ללהיט ענק ברשת עם יותר מ-57 מיליון צפיות (נכון לעכשיו), בעיקר בשל היותם כל כך גרועים שזה מצוין. בלאק עצמה הפכה מיד לסנסצייה ויראלית.

מגזין פורבס החליט לחשב כמה כסף בלאק מרוויחה מכל זה. לפי החישובים שלהם יוטיוב מרוויחים בערך דולר אחד לכל אלף צפיות, מתוכו בלאק וחברת ההפקות שהפיקו את השיר והקליפ מקבלים 68%. עם כ-53 מיליון צפיות (כשהסכום חושב), בלאק וחברת ההפקות הרוויחו עד כה 36,000 דולר.

לפי אותה הערכה, בלאק, שבשבוע הראשון השיר שלה הורד כ-37,000 פעמים באייטיונס של אפל, הרוויחה כ-26,000 דולר נטו. זה בהסתמך על דיווחים שונים לפיהם אפל משלמת לאמנים 0.7 דולר לכל הורדה של שירם.

ליידי גאגא גראמי (צילום: Larry Busacca, GettyImages IL)
מי צריך מיליונים כשליידי גאגא אומרת שאת גאון?! | צילום: Larry Busacca, GettyImages IL

 

מכאן, שיחד עם מספר הצפיות ביוטיוב וההורדות באייטיונס, בלאק וחברת ההפקות הרוויחו סה"כ 62,000 דולר. זה לא כולל את ההורדות הסלולריות שמחירן 1.29 דולר להורדה, אך אין הערכה מדויקת איזה אחוז בלאק והמפיקים מרוויחים מזה.

אז בלאק היא לא ממש מיליונרית, ובכל מקרה היא כבר הכריזה בתכנית של ג'יי לנו, שהיא תתרום את כל הכסף שהרוויחה מהשיר לנפגעי רעידת האדמה ביפן ולבית הספר שלה.

 

>> רבקה בלאק כבשה גם את טוויטר

>> כמה כסף מרוויחים כוכבי יוטיוב אחרים?