אין תמונה
גם מיקרוסופט רוצה כזה. אייפד וגלקסי טאב

מיקרוסופט עומדת לפתוח (שוב) חזית חדשה מול אפל בגזרת מחשבי הלוח: לפי דיווח ב"ניו יורק טיימס", מיקרוסופט צפויה לחשוף שורה של טאבלטים חדשים ב-CES, תערוכת האלקטרוניקה הגדולה בעולם, שתיפתח בלאס וגאס ב-6 בינואר. לפי הדיווח, את המחשבים ייצרו עבור מיקרוסופט שורה של יצרניות, וביניהן סמסונג ודל. הם יריצו את מערכת ההפעלה חלונות 7 בשלב ראשון, ומאוחר יותר את חלונות 8 - מערכת הפעלה המיועדת למכשירים בעלי מסך מגע, שגם היא צפויה להיחשף לראשונה בכנס.

מקורות יודעי דבר אמרו ל"ניו יורק טיימס" כי המכשיר שמייצרת סמסונג עבור מיקרוסופט דומה בגודלו ובצורתו לאייפד של אפל, אך יהיה עבה יותר ויכלול גם מקלדת מיוחדת ונשלפת, להקלדה נוחה.

זה ניסיון נוסף של מיקרוסופט לכבוש נתח משוק הטאבלטים, לאחר שניסיונות קודמים שלה נכשלו פעם אחר פעם. בתערוכה הקודמת, בשנה שעברה, הכריזה מיקרוסופט על ה-Slate, מחשב לוח שייצרה עבורה HP, אך השקתו התעכבה חודשים ארוכים וכשסוף סוף יצא לחנויות הוא מותג כמכשיר המיועד לשוק העסקי.

תערוכת CES נערכת מדי ינואר בלאס וגאס, ובה מציגות החברות הגדולות בעולם את הבשורות שלהן בתחום המחשוב, האלקטרוניקה הבידורית והגאדג'טים.