הצעת חוק חדשה שהוגשה לכנסת לפני קצת יותר משבוע עליה חתומים חברי הכנסת איתן כבל, דב חנין, ניצן הורוביץ, נחמן שי, מירי רגב, רחל אדטו ושלי יחימוביץ' קוראת לבטל את המאגר הביומטרי בשל הסיכון שאם ייפרץ יחשוף מידע רגיש.

על פי הצעת החוק ישראל עברה לאחרונה מספר אירועים שקשורים לאבטחת מידע ופרטיות ברשת ורשמה כמה  פריצות למאגריה. מכאן שאיסוף חומר כה רגיש על תושביה עלול להיות מסוכן מאוד.

עין (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
פריצה למאגר הביומטרי מסוכנת מאוד ועלולה לחשוף פרטים רבים ורגישים | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

הסיפור הראשון הוא נושא שהוצת מחדש ועסק בגניבת המאגר של המשרד לרישום האוכלוסין משנת 2006 והיה זמין להורדה חופשית באינטרנט תחת השם "אגרון 2006". שנה לאחר מכן נגנבה גם תכנת ה"רישומון" של משרד הפנים והופצה גם זו ברחבי הרשת.

דוגמה אקטואלית יותר היא פרשת גניבת כרטיסי האשראי הגדולה מינואר האחרון. כשאלפי ישראלים הופתעו לגלות שפרטי כרטיסי האשראי ופרטיהם האישיים כמו גם כתובת המגורים ותעודת הזהות נחשפו והועלו לאינטרנט.

מאז יולי 2007, כשהחליטו שר הפנים מאיר שטרית ומנכ"ל משרד הפנים, אריה בר, כי אמצעי הזיהוי החדשים של מדינת ישראל צריכים לכלול מרכיב זיהוי ביומטרי וכי תעודת זהות "חכמה" שתכיל אמצעי זיהוי אלקטרוני פשוט אינה מספיקה, נשמעו לא מעט קריאות הסתייגות מהציבור וגם חברי כנסת אך עד כה לא זכו להתייחסות.

>> אחד אפריל  - גוגל עם  לא פחות מתשע מתיחות מטורפות