אז אתם גולשים ברשת ונתקלים בסרטון מגניב או בפרק של ארץ נהדרת שמצאת ב-mako. אתם יכולים לראות אותו על מסך המחשב, אבל לא חבל לראות תכנית על מסך 15 אינץ' כשיש לכם טלוויזיה 32 בסלון? חברו את המחשב לטלוויזיה ותזמינו חברים. שיחקתם אותה.

חיבור המחשב לטלוויזיה הוא לא דבר מסובך, כל עוד זוכרים כמה דברים בסיסיים.

לכל מחשב נייד יש היום אחת מהיציאות הבאות: VGA, S-Video, HDMI או DVI. לאחר שזיהיתם את היציאה שיש לכם אתם צריכים לזהות את הכניסות בטלוויזיה. לרוב הטלוויזיות המודרניות יש מספר קבוצות של כניסות. זה אומר שאתם יכולים לחבר את הממיר של הכבלים במקום אחד, את הפלייסטיישן במקום שני ואת המחשב במקום שלישי. זהו את הכניסות שיש לכם שיכולות להיות כל אחת מאלו שהזכרנו קודם.

במצב רגיל תוכלו כעת לרכוש כבל פשוט שיחבר בין יציאת VGA לכניסת VGA לדוגמה. כמובן שישנם מקרים בהם יהיה צורך במתאם או בכבל שיש לו שני ראשים שונים. כל חנות חשמל שמכבדת את עצמה תוכל לספק לכם את הכבל ואת המתאם הנדרשים.

עוד דבר אחרון לפני שנדבר על החיבור עצמו - במחשבים נייחים לא תמיד יש יציאת וידאו ויכול להיות שתצטרכו לרכוש כרטיס מתאים. במקרה הזה תוכלו לוודא איזו כניסה יש לכם בטלוויזיה ולקנות את הכרטיס המתאים ביותר.

כעת שיש לכם את הכבל ביד אתם יכולים להניח את המחשב בקרבת הטלוויזיה (במגבלת הכבל שרכשתם כמובן) ולחבר את הכבל גם למחשב וגם לטלוויזיה. אם יש לכם מק מבית אפל המחשב יזהה מייד את המסך החיצוני, ישתנה לרגע אחד לכחול בהיר ויחזור כשהוא מדבר את התמונה לטלוויזיה. אם יש לכם מחשב פי.סי קרוב לוודאי שזה לא יקרה באופן אוטומטי. במחשבים ניידים תצטרכו ללחוץ על שילוב המקשים fn +F5 או f4 או f7, זה משתנה ממחשב למחשב בהתאם לחברה. אפשרות אחרת היא להכנס לתוך ההגדרות ושם למצוא את הצלמית של הגדרות המסך ולבחור שם לשדר למסך החיצוני.

 

הכתבה צולמה בחנות שקם אלקטריק בקניון איילון. תודה, חבר'ה.