זו אולי אחת מהונאות הגדולות ביותר של משתמשי שירות פייסבוק. באמצעות לחיצה על קישור של סרטון וידיאו המראה מישהו שמת לאחר ששלח הודעת סמס, אפשרו 170,000 משתמשים לכותבי התוכנה גישה חופשית לקיר ההודעות האישי שלהם ומצאו בו הודעה עם הנוסח "אני בשוק! אני לעולם לא יסמס יותר" וקישור ללינק. כמובן שחברים שלהם שצפו בהודעה פותו לראות את הסרטון וכך האפליקציה הפיצה את עצמה.

texting-click-here
נכון זה עושה חשק ללחוץ? אז זהו, שלא כדאי. האפליקציה שהונתה אלפים | צילום:

"הבעיה היא שלמרות העובדה כי הגולש קיבל אזהרה בצורת הודעה מפייסבוק המודיעה לו כי הוא צריך לאפשר לאפליקציה גישה לקיר שלו ולנתונים האישיים – הוא אישר אותה. למה אתה צריך לאפשר לתוכנה גישה לפרטים האישיים שלך כדי לצפות בסרטון וידיאו?" מסביר גרהאם קלולי, יועץ טכנולוגי בכיר בחברת האבטחה Sophos.

המטרה של מפיצי האפליקציה הזו – כמו מגוון אפליקציות מחתרתיות אחרות – היא בסופו של דבר לעשות כסף. בסוף הסרטון לוחץ המשתמש על לינק המוביל אותו למבחן אינטליגנציה, שאמור לגרום לו להצטרף לשירות סלולרי בעלות של 10 דולר בחודש.

texting-facebook-statuses
כמו אש בשדה קוצים

אל תאשרו כל אפליקציה שאתם רואים

אלו שכבר נפלו קורבן להונאה יכולים להיכנס בחשבון הפייסבוק שלהם לניהול האפליקציות ולהסיר את הסימון ליד התוכנה שנקראת I will NEVER text again after seeing this"". כמו כן, יש לזכור לנקות את לוח ההודעות האישי כדי לא לחשוף חברים ובני משפחה להונאה הזו. ובכל מקרה, עשו טובה לעצמכם ולכל החברים שלכם ותהיו עם אצבע קצת יותר כבדה על ההדק; אל תאשרו כל אפליקציה שמגיעה אליכם, ותזכרו – כמה שהכותרת יותר מפתה, ככה גדלים הסיכויים שמשהו רע יקרה לכם אם תלחצו עליה.

>> חשוב שתדעו: כל הדרכים לשמור על הפרטיות שלכם בפייסבוק