1) אם אתם חברת הפרסום בספאם שיווק.נט, הציעו לגולשים להירשם לקבלת אימיילים פרסומיים תמורת משקפי שמש ב-39 שקל דמי משלוח. רק אל תספרו להם שדמי המשלוח האלה מופרכים, היות שבמשלוח כמותי אקספרס עד הבית, כל חבילה צריכה לשקול בין 1 ל-20 ק"ג כדי להגיע למחיר כזה, ובמשלוח כמותי לסניף הדואר, החבילה צריכה לשקול בין 10-20 ק"ג, בעוד משקפי השמש שוקלים רק כמה מאות גרמים.

אין תמונה
שם ראיתי קשת בענן. אילנית

[לחצו להגדלה]

2) אם אתם חברת הביטוח מגדל, ספרו ללקוחות שחלק מפרטיהם האישיים חסרים או לא מעודכנים ובקשו מהם למלאם ולשלוח. באותיות קטנות הכניסו סעיף שאומר שהלקוח למעשה מתיר לכם ולכל גוף בעולם לשלוח להם כל מסר פרסומי בכל אמצעי תקשורת הידוע לאדם המודרני. כדי למנוע התחכמות מצד לקוחות שלא מעוניינים לקבל פרסומות, אל תאפשרו להם לבחור (למשל באמצעות קוביה בה מסמנים וי) אם הם מסכימים לסעיף זה – פשוט הכניסו אותו כחלק בלתי נפרד מהמסמך.

אין תמונה
שם ראיתי קשת בענן. אילנית

[לחצו להגדלה]

3) אם אתם בנק מזרחי, שלחו ללקוחות אימייל עם הודעה שקובעת שאתם תמשיכו לשלוח להם הודעות פרסומיות אלא אם הם יסירו את עצמם (בעוד החוק קובע שאסור לשלוח הודעות פרסומיות אלא אם הנמען הביע הסכמה). כדי למנוע אפשרות שכמה נודניקים אכן יבקשו הסרה, אל תספקו דרכי התקשרות – פשוט סיימו את ההודעה בפתאומיות קומית.

אין תמונה
שם ראיתי קשת בענן. אילנית

[לחצו להגדלה]