אייפון (צילום: Chung Sung-Jun, GettyImages IL)
הייתם סומכים על רובוט שיבנה את האייפון שלכם? | צילום: Chung Sung-Jun, GettyImages IL

ענקית הטכנולוגיה הטיוואנית פוקסקון, שבין היתר מייצרת במפעלים שלה רכיבי אייפון ואייפד, תחליף חלק מהעבודות שמבוצעות על ידי העובדים שלה ברובוטים, כך מדווח האתר Xinhuanet.

לפי הדיווח, בכיר בחברה הודיע על המהלך בסוף השבוע האחרון במסיבת עובדי החברה והסביר כי השינוי צפוי להוזיל את הוצאות העבודה ולשפר את יעילות הייצור. 

הבכיר הוסיף כי הרובוטים ישמשו לביצוע עבודות פשוטות ושגרתיות יותר ביניהן ריסוס, ריתוך והרכבה של פריטים, משימות שעד כה בוצעו על ידי אנשים. עדיין לא ברור האם במקביל לשינויים החברה מתכננת גם לפטר חלק מהעובדים שלה.

נכון לעכשיו פוקסקון מחזיקה ב-10,000 רובוטים פעילים, ולפי התכנון עד השנה הבאה היא תגדיל את מספרם ל-300 אלף. המטרה היא להגיע למעל מיליון רובוטים פעילים בתוך שלוש שנים. 

פוקסקון היא בעלת המפעל הגדול ביותר לייצור רכיבים עבור חברות כמו אפל, סוני, נוקיה ו-HP. עם מעל 1.2 מיליון עובדים ברחבי העולם כשרובם (1 מיליון) מועסקים בסין. 

לאחרונה המפעל זכה לפרסום שלילי מאוד בעקבות דיווחים על גל ההתאבדויות בקרב העובדים כתוצאה משעות העבודה הארוכות ותנאי העבודה הקשים. 

גם הפיצוץ שארע במפעל במאי האחרון, בו נהרגו שלושה עובדים ונפצעו עשרות, תרם רבות ליחסי הציבורים הבעייתיים וגרם לרבים לתהות האם המפעלים בטיחותיים עבור בני אדם. 

>> הידעתם? ניתן לפרוץ למכונית שלכם באמצעות סמס

>> וגם: קראתם את הידיעה בדפדפן של אינטרנט אקספלורר? אתם פחות חכמים ממה שחשבתם