"הדבר הראשון שאנחנו עושים כשאנחנו נתקלים במשהו מעניין הוא לחלוק אותו", במילים אלה נפתח סרטון ההשקה של השירות החדש של גוגל: "גוגל באזז" שהושק הערב במסיבת עיתונאים מיוחדת של החברה. השירות, כשמו הוא, יאפשר לשתף את חבריכם לרשת בהרבה יותר מידע ויהפוך את שירות המייל הפופולרי של החברה - ג'ימייל - למתחרה ראוי ברשתות החברתיות הגדולות - טוויטר ופייסבוק.

גוגל באזז מאפשר לכם לשתף בעדכונים, תמונות סרטונים ועוד דברים שאתם מוצאים אותם מעניינים. אלו מכם שכבר משתמשים בג'ימייל ימצאו את השירות החדש בממשק הדואר האלקטרוני, שבו נמצאים כבר רוב החברים שלכם.

צעד נוסף במלחמתה של גוגל ברשתות החברתיות

לדברי אנשי החברה, השימוש בשירות פשוט מאוד ומרגע השקתו בעלי חשבון הג'ימייל כבר עוקבים אחר האנשים שאיתם הם מתכתבים בתדירות גבוהה מהאחרים. אך שיתוף המידע אינו בלתי מוגבל. בדומה לפייסבוק, תוכלו לבחור את לשתף מידע עם העולם כולו, או רק עם חבריכם הקרובים ביותר.

תכונה נוספת שמזכירה את הפייסבוק והטוויטר, היא היכולת להמליץ לחברים על חברים אחרים ולהכניס עדכונים גם מהטלפון הנייד - כך שהשימוש לא נעשה רק כשאתם ליד המחשב, ומאפשר לכם לפתוח שיחה על כל נושא בכל שעה ביום.

השקת השירות החדש היא מהלך נוסף מצד גוגל, שמנהלת מלחמה עיקשת ברשתות הפופולריות פייסבוק וטוויטר. רק בשבוע האחרון התבשרנו על כוונתה של פייסבוק להשיק דואר אלקטרוני משלה, אשר יהווה איום רציני לדואר האלקטרוני של גוגל. כל עוד השירותים ניתנים בחינם, נראה שהגולשים רק מרווחים מהתחרות - אך ימים יגידו איזה מהשירותים ישרוד לאורך זמן.

>> אתם דווקא אנשים של פייסבוק? בואו תלמדו כבר דברים שלא ידעתם