חלון ראווה (אילוסטרציה) (צילום: Damir Cudic, Istock)
הסמארטפון ימדוד במקומכם את הבגדים | צילום: Damir Cudic, Istock

בקרוב הקונים יוכלו "למדוד" את הבגדים בחנויות בלי באמת למדוד אותם. זאת באמצעות טכנולוגיה חדשה שפותחה במעבדות של חברת אינטל שתותקן בטלפון הנייד של הלקוחות הפוטנציאליים ותאחסן מידע מפורט של מידות הגוף שלהם.

בעזרת מאגר המידע, המערכת תדע לייצר דמות וירטואלית מותאמת לכל גוף שהיא מעין "בובת תצוגה אישית" בגודל טבעי שתוקרן על מסכים גדולים שיוצבו בחלונות הראווה שבתוך החנות, דבר שיאפשר גם לעוברי אורח מבחוץ לבדוק איך הם ייראו בבגדים מבלי ללבוש אותם או אפילו להיכנס לתוך החנות.  

כדי שהטכנולוגיה תעבוד, הלקוחות יצטרכו לשלוח את מידות הגוף המדויקות שלהם ולפרט את משקלם, רוחב המותניים, אורך הרגליים, הידיים ועוד נתוני גוף אחרים.

בהתחלה המערכת תזהה אנשים על ידי קבלת איתות מהסלולרי שלהם כשהם עוברים ליד חנויות שהטמיעו את הטכנולוגיה, אך בעתיד החברה  מתכננת להוסיף לשירות גם טכנולוגיה של זיהוי פנים שתהפוך את כל התהליך לאוטומטי.

נולה דונאטו, ממעבדות אינטל אמרה לטלגרף הבריטי: "המערכת תיתן לקונים תשובה האם הישבן שלהם נראה גדול בבגד מסוים בלי שרגלם תדרוך בחנות", והוסיפה:

"אנחנו מייצרים דמות וירטואלית תלת מימדית שמופיעה על המסך ומאפשרת ללקוחות לראות כיצד הבגדים ייראו עליהם בלי שהם יצטרכו ללבוש אותם. הלקוחות יוכלו גם לשלב ולהתאים בין בגדים שונים ולנסות מידות שונות". 

>> תא מדידה וירטואלי - גם זה כבר קיים

 מה דעתכם? הייתם קונים בגד בלי למדוד אותו? טקבקו