לפטופ הכסף (צילום: Kyu Oh, Istock)
ספרופט. מתאים למי שרוצה לנקנק את החברים בפייסבוק | צילום: Kyu Oh, Istock

גם בישראל יש הרבה אוהדי ספורט שמעוניינים להמר על תוצאות משחקי המונדיאל, וסביר להניח שלא מעט מהם פוסלים את ההימור על הסף מכל מיני סיבות, שכולם בטווח שבין מוסר לעצלות. אבל מה אם היינו אומרים לכם שיש דרך חוקית להמר? ומה אם אתם לא חייבים לצאת מהפייסבוק שלכם בשביל לעשות את זה?

תכירו את הסטארט אפ הישראלי החדש שמוגדר כפלטפורמת הימורי הספורט החוקית הראשונה בישראל ובפייסבוק בכלל, וכבר תפס תהודה רבה והשקעה חסרת תקדים לסוגו: ספרופט (ספורט + פרופט, כלומר ספורט + רווח). את הפלטפורמה הזאת פיתחו תום ברונפלד, אייל באומל, רן גולדי ויואב מימן, ובאתר המוביל טקראנץ' כבר פירגנו למיזם בשבוע שעבר.

המודל של ספרופט מבוסס על כסף וירטואלי, בדומה למשחק הלוהט פארמוויל. כל מי שמתחבר לאפליקציה בפייסבוק מקבל סכום יומי ויכול להמר מול הבית (ההנהלה), והכי חשוב – מול חבריו בפייסבוק, ב-15 סוגי ספורט שונים וכמעט בכל הליגות בעולם. מעבר לפייסבוק אפשר לשחק בו בווידג'ט באתר שלך, ובזמן הקרוב גם בסלולר.

הקטגוריות יכולות להיות הימורי "אנדר/אובר" (האם שתי הקבוצות במשחק כדורסל יקלעו מעל או מתחת 198 נקודות), מי יהיה מלך השערים של המונדיאל, מי יזכה בטורניר ווימבלדון והשאלה שמעסיקה את כל אמריקה – איפה ישחק לברון ג'יימס בשנה הבאה. זה בהחלט מאפשר לך לנקנק בידע ספורטיבי אינטואטיבי חברים שלך, שאתה מכיר ועובד איתם, ויכול אחר כך להתנשא עליהם בשיחות סלון, במקום לעשות את זה מול יוזרים אנונימיים ברשת, כמו ברוב אתרי המשחקים הקיימים.

איך זה חוקי?

האפליקציה עושה שימוש בכסף וירטואלי ("ספרופט דולר"), ואי אפשר להמיר אותו לכסף אמיתי, רק לצבור עוד ועוד מהווירטואלי ובעזרתו להשתתף בעמדה מובילה בתחרויות. וזה כדאי, כי בתחרויות האלה זוכים בפרסים כמו אייפד, ובהרבה כסף אמיתי.

אין תמונה
שוב ביחד. חברי היי פייב: אמיר פיי גוטמן, עידן יסקין, אייל שחר ומייקל הרפז

עוד אפשרות לעשות בוחטה היא להשתתף בקמפיין הגדול שרץ כרגע בפייסבוק, שבמסגרתו יינתנו 100,000 דולר מיידית לאדם שינחש את לוח המשחקים של המונדיאל אחרי שלב הבתים, ופרסים זהים למנחשים את המנצחת בעשרה משחקי NBA רצופים, או חמישה משחקים שבכל אחד מהם יבקיע חלוץ מסוים גול.

האפשרות להרוויח כסף אמיתי ופרסים אפשרית על ידי השתתפות בתחרויות דוגמת תחזית המונדיאל. הסיבה שההימורים הם חוקיים היא שהפרס נקבע מראש, ולא תלוי במספר המשתתפים. לכל משתתף האפשרות להשתתף בחינם לפחות פעם אחת. לפי השיטה הזאת קשה לרמות, כי רוב הסיכויים שלא תפתח עוד פרופיל בפייסבוק רק בשביל זה.

כדי להשתתף מספר פעמים עליך לשלם בכסף הווירטואלי שהרווחת עד כה, כל משתתף מתחיל כאמור עם סכום התחלתי בסיסי שניתן לו. בכל יום מקבלים אוטומטית עוד קצת כסף בזבוזים. במידה שהימרת יותר מדי או הפסדת הכל כי ארה"ב ניצחה במקרה את אנגליה במשחק הפתיחה, אתה יכול לקנות עוד מהכסף הווירטואלי (ספורפט דולר) בכסף אמיתי.

>> איך האייפון יעשה לכם אחלה מונדיאל