אין תמונה
אלוהים יקר, עשה שהאייפון שלי יקלוט את השיחה

חשבתם פעם מה היה קורה אם אלוהים היה מחליט לתקן לנו את הגאדג'טים? ובכן, מסתבר שהכומרית ליסה ווגן החליטה שכדאי שהוא יתחיל. ווגן פתחה בכנסייה האנגליקנית שלה בקנדה מסלול תפילות שנקרא "חסד לגאדג'טים". לא, לא מדובר בבדיחה אלא ביוזמה רצינית מאד שמטרתה להביא מתפללים חדשים תחת כנפי האל – גם כאלו שמגיעים לשם בגלל האייפון או האייפד.

"זה לא רק בשביל לבקש שהטלפון הנייד שלי לא יאבד שיחות היום, אלא זה כדי להיות נוצרי טוב. להיות הבן אדם הטוב ביותר שאני יכול להיות בזמן השיחות שלי ובהתקשרויות שלי", מספרת ליסה לאתר The Globe and Mail.

את הרעיון לקחה ליסה ממסורת עתיקה ששילבה תפילות בכנסייה עבור כלי עבודה ונוסח הכרזה שמזמינה את התושבים לתפילה כולל את השורות הבאות: "המסורת העתיקה שכללה ברכות של כלי עבודה כמו מחרשות ובעלי חיים לא רלוונטית יותר לנו, החיים בעיר. אולם בסוף שבוע של יום העבודה אנו נברך מכשירי היי טק אלקטרוניים כמו מכשירי בלקברי, מחשבים ניידים, אייפדים וקוראים אלקטרוניים".

גם באינטרנט, עושים הכול כדי לקדם את האמונה באלוהים

ווגן מספרת לעיתון The Chronicle Herald שהיא עצמה חובבת טכנולוגיה ויש לה בבית שלושה מחשבים ושלושה מחשבים ניידים. כמו כן, היא מתכננת רכישה של סמארטפון בקרוב. היא משתמשת בפייסבוק, יש לה בלוג והיא מתכננת לפתוח חשבון טוויטר על שם הכנסייה שלה.

ווגן מציגה גישה די פרגמטית ולטענתה הנוצרים צריכים לאמץ את האינטרנט, למרות שהוא מציב לא מעט אתגרים בפני הדת. "הרבה מהמאמינים שלנו שולחים דואר אלקטרוני ומסרונים ואם הם שם, גם אנחנו צריכים להיות שם". המאמצים שעושה ווגן הם חלק ממהלך לקשור בין קידמה לאמונה שמנסה לקדם האפיפיור, כאשר בתחילת השנה הוא יצא בבקשה מכל הכמרים להשתמש ברשתות חברתיות כדי לקדם את האמונה באלוהים.

אין ספק כי הטכנולוגיה הפכה לסוג של דת חדשה, כאשר בני אדם סוגדים למסיבות עיתונאים של סטיב ג'ובס ואריק שמידט וכל השקת מוצר חדש גוררת אחריה את כל התקשורת, כאילו מדובר בהתגלות ממשית של אלוהים על פני האדמה. ואם זה המצב, אין ספק שהכנסייה תעשה כל שביכולתה כדי לאמץ את הטכנולוגיה, גם אם זה אומר לברך את האייפון או הבלקברי, כדי שהמתפללים יחזרו לספסלים בימי ראשון.

>> דו"ח מיוחד: תוכנה חדשה תזהה פושעים - עוד לפני שביצעו את הפשע