אין תמונה
חלק מהמצגת שהגיעה לרשת. אופס

Windows 7 זה עתה הושקה וכבר מגיעים לרשת מסמכים המאשרים את קיומה של הגרסה הבאה בתור. האתר cnet חשף אתמול (ב') מסמכים של מיקרוסופט, שמגלים את התוכניות של ענקית התוכנה לגבי ווינדוס 8. על פי אותם מסמכים מיקרוסופט כנראה הולכת בדרכן של גוגל ואפל ומתכננת גם היא חנות יישומים במערכת ההפעלה החדשה שלה. יש לציין כי המידע בכתבה זו אינו מאומת על ידי מיקרוסופט עצמה ולכן הוא בחזקת "על פי מקורות זרים".

אותם מסמכים יודעים לספר כי מנגנון הטעינה (StartUp) של מערכת ההפעלה של Windows שופר, כך שהמערכת תעלה כמעט מידית, וכן התווספו ממשקים חדשים שתומכים ב- USB 3.0 ו- Bluetooth 3.0. אבל התכונה הכי סקסית ללא ספק היא זיהוי פנים לצרכי התחברות למערכת או יציאה ממנה. היות והתכונה כבר קיימת במחשבים מתוצרת ASUS, HP ואחרים, קיימת ציפייה כי מיקרוסופט תכניס חידושים בשיטת זיהוי המשתמש שלה, Kinect-style שפותחה עבור קונסולת המשחקים Xbox 360 והולכת להיות מיושמת על גבי מחשבים אישיים.

אין תמונה
זיהוי פנים בווינדוס 8? יהיה דיסקו

רוצים להיות כמו פשוטים וטובים כמו אפל

המסמכים מעידים שמיקרוסופט נושאת עיניים לעבר אפל. נכתב שם, בין היתר, שאפל יודעת את העבודה: "מותג אפל ידוע באיכות גבוהה ולא מסובכת. הוא פשוט עובד". עוד על פי המסמכים, Windows 8 תכלול גם כן מנגנון תצוגה מיוחד (Ambient light detection) שיתאים את תאורת המסך באופן מיטבי לתאורת החדר. כפתור אתחול (כפתור פיזי) יאפשר למשתמש לאחזר את המערכת בלחיצה אחת להגדרות ברירת המחדל בעת תקלה, בלי למחוק את קבצי המשתמש האישיים. הצפנה מלאה של הנתונים על הדיסק הקשיח, תפריט ניווט שיכלול את מנוע החיפוש Bing וכמובן את אינטרנט אקספלורר 8 (עד אז אולי ישיקו את ה- 9?).

עוד בתכנית: תמיכה בשידור וידיאו בצורה אלחוטית בין המחשב לטלוויזיה, ואפשרות לתצוגה בגרפיקה תלת ממדית. כל הפיצ'רים החדשים האלה מוכיחים דבר אחד: מיקרוסופט יודעת שהתחרות עם אפל וגוגל מחייבת אותה להמשיך ולהוציא מערכות הפעלה מתקדמות יותר, אם היא רוצה להישאר רלוונטית בשנים הבאות. ההצצה שקיבלנו לווינדוס 8 היא דוגמה להכנות שמיקרוסופט עושה כדי להישאר במשחק – למרות שנכון לעכשיו אין תאריך השקה למערכת החדשה. למעשה, לפי השרטוטים, נראה שבמיקרוסופט אפילו לא התחילו לכתוב אותה.

>> נוקיה מסתלבטת על אפל: "ככה מחזיקים טלפון"