גוגל משדרגת את החיפוש: הודיעה אתמול (ג'), באירוע מיוחד שערכה בסן פרנסיסקו, על שתי תוספות חדשות למנוע החיפוש שלה: חיפוש קולי וחיפוש לפי תמונות.

חיפוש קולי:

החיפוש הקולי כבר קיים בחלק מהמכשירים הסלולריים, אבל מעכשיו גם בעלי מחשבים ניידים ונייחים יוכלו להשתמש בו, בתנאי שיש להם מיקרופון ודפדפן כרום של גוגל.

החיפוש הקולי, לפחות נכון לעכשיו, לא יתאפשר בשום דפדפן מלבד כרום והוא יהיה זמין רק באנגלית. עם זאת, בגלל הכמויות האדירות של מידע שגוגל מקבלת ומנתחת, המנגנון יוכל לזהות גם מבטאים שונים ושפות זרות.  

"השקענו מאמץ רב כדי לשפר את איכות טכנולוגיית זיהוי הקולי. היום המערכת שלנו משתמשת ביותר מ-230 מיליארד שאילתות, כדי שנוכל לזהות באופן מדויק את הביטויים  שאנשים אומרים. רק בשנה שעברה, מספר אנשים שהשתמשו בחיפוש קולי הוכפל פי שש ומגמת העלייה ממשיכה לגדול גם היום", כתבו גוגל בבלוג הרשמי שלהם.

חיפוש לפי תמונות:

שירות נוסף שהציגה גוגל אמש הוא חיפוש לפי תמונה. החיפוש יתאפשר על ידי העלאת תמונה או העתקת כתובת ה-URL  שלה, וגרירתה לתוך תיבת החיפוש של גוגל שתפענח מה מצולם בה.

התוספת שימושית מאוד למשל כשיש לכם תמונות מחופשה ואתם רוצים לדעת את שמות המקומות והאתרים ההיסטוריים שצילמתם ברקע, חיפוש לפי תמונה יוכל לעזור לכם להבין על מה מדובר על ידי הצעת תמונות דומות. 

בקרוב גוגל תשחרר גם תוספות לדפדפן כרום ופיירפוקס שיאפשרו חיפוש לפי תמונה בעת גלישה ברשת, על ידי לחיצה ימנית על עכבר על התמונה.  

מי שכבר מתחיל לחשוש לפרטיותו, גוגל מבהירה כי אינה משתמשת בטכנולוגיית זיהוי פנים כלשהי ואינה שומרת את התמונות שלכם. חיפוש וזיהוי התמונות נעשה על ידי טכנולוגיה של הפרדת תמונה לפרטים ובמקביל התאמה למאגרים של גוגל.

>> יש לכם אייפון? אתם אוהבים להשוויץ