אין תמונה
תמציא את עצמך מחדש

"כתבתי כמה דברים באינטרנט כשהייתי ילדה, אבל בבקשה אל תחפש בגוגל", אמרה לנו בחורה בדייט ראשון. כמעט לכולם יש היום שובל של זהויות שהם סוחבים אחריהם. גוגל, הארכיאולוג המצטיין, מסייע לכל שמוק לחקור את השכבות הגיאולוגיות של חייכם הווירטואליים,לדעת בדיוק איפה הייתם ומה עשיתם. אתם מתבגרים, משתנים ומתחרטים – אבל הרבה ממה שעשיתם ברשת נשאר לדיראון עולם.

אבל האינטרנט היא גם הפלטפורמה המושלמת להמציא את עצמך מחדש, להציג חזות ראוותנית ונוצצת, להרשים את הבחורה ההיא, לקבל את העבודה הזאת. כל מה שצריך זה לדעת מה החוקים.

התוכנית להגנת גולשים

לרווחת המבולבלים, המבוהלים וחסרי האונים, mako מציג את המדריך המקוצר להמצאת עצמך מחדש ברשת:

טיפול בבעיה

דרן רוס, אחד הבלוגרים המובילים בעולם שמרוויח את לחמו מכתיבת בלוגים, הציע פעם לאנשים לחפש אחר אזכורים של השם שלהם באופן קבוע. הוא קורא לזה ”רשימת היוהרה“. היום ניתן לעשות מנוי RSS לחיפושים קבועים בגוגל או אפילו מנוי אימייל. צרו מספר חיפושים על שמכם ודאגו לבדוק איפה ומתי האזכורים האלו מופיעים. זהו כלי מצוין שיעזור לכם לאתר בעיות שעלולות לצוץ כשאחרים יחפשו אחרי השם שלכם. ברוב המקרים תוכלו לטפל בבעיה באחת מהדרכים הבאות:

פנו אל האתר

אתם מוצאים אזכורים של השם שלכם ולמעשים שלכם באתר בו כתבתם ואתם עכשיו מתביישים בו, פנו אל מנהלי האתר הסבירו להם שאתם מחפשים אחרי עבודה וחוששים שהופעת השם שלכם במקום תגרום לכם לבעיה. אנשים מבינים את זה ואם הפנייה שלכם תהייה מנומסת הם יעזרו לכם. זכרו שהם לא חייבים לכם כלום ויעשו את זה מתוך רצון לעזור.

עדכנו פרטים בפרופילים שלכם

אין תמונה
להצטרף לקבוצת בריטני או לא?

חודשים אחרי שכתבתם שטות באחת מהרשתות החברתיות תגלו שדווקא היא צצה בחיפושים בגוגל. דאגו לעדכן את הפרופיל שלכם. דאגו לתמונה מחמיאה, דאגו שהפרטים שאתם כותבים שם זהים לאלו שכתבתם בקורות החיים. אין דבר מביך ומסוכן יותר לקריירה שלכם מלשקר בקורות החיים ולתת לבוס העתידי למצוא את הפרטים האמיתיים ברשת. אם יש אפשרות למנוע מגוגל לחפש פרטים בתוך הפרופילים עשו זאת. אל תסמכו על העובדה ש-Facebook מאפשר רק לחברים שלכם לראות את הפרופיל שלכם כי אתם במילא מאשרים כל טמבל ששולח בקשת חברות (במיוחד אם התמונה מוצאת חן בעיניכם) וה“טמבל“ הזה יכול להיות הבוס העתידי שמברר מידע.

תלחמו עד טיפת הדם האחרונה

האינטרנט הוא שדה קרב של פופולאריות. אם אתם מופיעים בצורה לא מחמיאה בבלוג של האקסית היא לא תרצה לעזור לכם. הדרך היחידה שלכם לשנות את זה היא לדאוג לכך שלינקים אחרים יופיעו לפניה. המלחמה הזו קצת יותר מורכבת אבל הדבר הבסיסי ביותר שאתם יכולים לעשות הוא להכנס לכל הלינקים שהם כן רלוונטים ולבקש מכל החברים שלכם להיכנס אליהם מכל מחשב שהם מוצאים. זה לא יעלים את האזכור הנורא אבל לפחות יהיו הרבה יותר לינקים חיוביים שיופיעו לפניה או באותו האזור.

במקרה שכל דבר אחר נכשל

בדקו אתם את הבוסים שלכם בגוגל. הם עושים את זה לכם מבלי להתנצל מדוע שלא תעשו את אותו הדבר בדיוק? בעזרת עבודת אצבעות טובה מספיק יש סיכוי שתמצאו לא מעט דברים שהם ירצו להסתיר. כאשר אתם מקבלים את ההודעה שאומרת שאתם לא מתאימים (אך הם שומרים לעצמם את הזכות לשמור את הפרטים שלכם ולחזור אליכם בעתיד) שלחו להם בחזרה אימייל תודה והוסיפו בו את הפרטים שמצאתם.
הסיכויים שהדבר יעזור הם לרעתכם, אבל במילא הם לא רוצים אותכם, אז מה יש לכם להפסיד?

אבל הכי טוב זה לא להיות פיקח, רק חכם

נסיים בהמלצה שנתן דייל קרנגי, מומחה למיתוג אישי. ההמלצה הזאת נכתבה לפני שבעים שנה, והיא עדיין רלוונטית: ”אל תאמרו או תעשו דברים שיביישו אתכם כשתהיו הורים לילדים".