פייסבוק, אינסטגרם (צילום: אילוסטרציה)
ישדרגו לנו את חווית שיתוף התמונות. אינסטגרם ופייסבוק | צילום: אילוסטרציה

אף אחד לא ראה את זה מגיע ובאופן מפתיע לגמרי הודיע ערב (ב') מנכ"ל פייסבוק, מארק צוקרברג, בעמוד הפייסבוק הרשמי שלו כי הרשת החברתית רוכשת את אינסטגרם תמורת לא פחות ממיליארד דולר.

צוקרברג כתב בין היתר:

"אני נרגש לחלוק אתכם שהסכמנו לרכוש את אינסגרם וצוות העובדים המוכשר שלה יצטרף לפייסבוק.

במשך שנים, השקענו והיינו ממוקדים בבניית החוויה הטובה ביותר לשיתוף תמונות עם חברים ובני משפחה. כעת, נוכל לעבוד עוד יותר הדוק עם צוות אינסטגרם וגם להציע את חוויית הניידות הטובה ביותר לשיתוף תמונות עם אנשים על בסיס תחומי העניין...זוהי נקודת ציון חשובה עבור פייסבוק כי זו הפעם הראשונה שאנחנו רוכשים מוצר של החברה שיש לה כבר משתמשים רבים כל כך. ואנחנו לא מתכוונים לעשות את זה עוד הרבה פעמים...עשינו את זה במטרה לספק את חווית שיתוף התמונות הטובה ביותר.

אנחנו מצפים לעבוד עם הצוות Instagram ולכל חוויות חדשות והגדולות שאנחנו הולכים נהיה מסוגלים לחוות  יחד".

ההודעה בדף הפייסבוק של צוקרברג (צילום: חדשות 2)

בפוסט בבלוג הרשמי של אינסטגרם גם בישרו את החדשות טובות והסבירו את הסיבות למכירה: "בכל יום שעובר אנחנו רואים חוויות חדשות שמעולם לא חשבנו שאפשר לחוות. ורק בזכות קבוצת העובדים המסורים והמוכשרים שלנו  הגענו כל כך רחוק. אנחנו גם תומכים בכישרונות ורעיונות בצוות העובדים של פייסבוק ומקווים ליצור יחד עתיד מרגש עוד יותר עבור אינסטגרם ופייסבוק".

אינסטגרם היא אפליקציה לשיתוף תמונות שהושקה לראשונה בחנות האפליקציות של אפל באוקטובר 2010. האפליקציה זכתה לפופולריות עצומה ומספרי שיא של למעלה 30 מיליון הורדות.

בשבוע שעבר הושקה האפליקציה גם עבור מכשירי אנדרואיד, וגם שם זכתה להצלחה עצומה עם קצב הורדות שלה שהגיע ל-2000 הורדות בממוצע בדקה אחת, כשבתוך פחות מ-24 שעות מרגע הגעתה לחנות של גוגל, היא הורדה קצת יותר ממיליון פעמים.