ג'ימייל. סין מחבלת בשרת הדואר הפופולרי?
צילום:

אם אתם משתמשים בג’ימייל, ודאי שמתם לב לצלמית הקטנה והירוקה בצורת בקבוק מעבדה שנמצאת בראש העמוד (אם אין לכם אחת כזאת, שנו את השפה לאנגלית בהגדרות החשבון, והיא תופיע). הבקבוק מייצג את המעבדות של גוגל, שם נמצאים כל הניסויים המוזרים ביותר שעורכת החברה. חלקם יהפכו לחלק קבוע מהמייל, וחלקם ייגנז.

אם עברתם על הרשימה הזו, אולי שאלתם את עצמכם מה הן בדיוק אפשרויות משונות כמו "הצצה מוקדמת להודעות" (Message Sneak Peek) או "אל תשכח את בוב" (Don’t forget Bob). אלה דוגמאות לתוספים שניתן להוסיף לחשבון הג’ימייל שלכם. כדי לעזור לכם להתחיל, בחרנו חמישה תוספים מומלצים שכדאי לכם להכיר:

Don’t Forget Bob

קרה לכם בעבר שכתבתם אימייל ורציתם לכתב קבוצה של אנשים אבל שכחתם כמה אנשי מפתח ונאלצתם לשלוח את האימייל מחדש? לאחר שתפעילו את התוסף הזה, ג’ימייל יסרוק את האימיילים ששלחתם בעבר, וינתח את קבוצות אנשי הקשר. אם דוד, מיכל ומשה מופיעים הרבה פעמים יחד, בפעם הבאה שתכתבו אימייל ותוסיפו את דוי ומיכל, ג’ימייל יציע לכם להוסיף את משה באופן אוטומטי.

 Undo Send

התוסף הזה עושה דבר חשוב ומבורך, הוא מאפשר לכם לבטל את המשלוח של האימייל. כתבתם אימייל ולא שמתם לב שיש שם גם טיוטה של האימייל? הבחנתם שאתם עומדים לשלוח אותו לאדם הלא נכון, או שבכלל הייתם באמצע כתיבת ההודעה ולחצתם בטעות על ה-Send? זה לא משנה. לצד ההודעה הרגילה של ג’ימייל על שליחת ההודעה, תהיה לכם מעכשיו אפשרות לבחור ב-Cancel. אם ההודעה כבר נשלחה, יהיו לכם כמה שניות בהן תוכלו לבצע Undo ולבטל את השליחה. תוכלו לבחור את משך הזמן בו תוכלו להתחרט – עד 30 שניות.

Mail Googles

אין זמן מסוכן יותר לאימיילים מהלילות אחרי בילוי בו שתיתם קצת יותר מדי. זה הזמן בו אתם עלולים לשבת מול המחשב, לכתוב אימייל עוקצני במיוחד לבוס או לבני הזוג אחרי מריבה ואז, כשכבר מאוחר מידי, להתחרט שעשיתם את זה. כדי לשמור על העבודה שלכם, או על הזוגיות שלכם, Mail Goggles נולד. התוסף יכריח אתכם לענות על שאלות מתמטיות מורכבת לפני שיאפשר לכם לשלוח את האימייל שכתבתם. אם אתם מצליחים לענות על השאלות, כנראה שאתם צלולים מספיק כדי לשלוח את ההודעה ולהתמודד עם ההשלכות.

לאחר שתפעילו את התוסף, בחרו ב-Settings ואז בחרו בלשונית General. בין האפשרויות תמצאו את ההגדרות של Mail Goggles. תוכלו לבחור כאן ימים ושעות בהם תרצו שג’ימייל ידאג למנוע מכם לעשות שטויות. ברירת המחדל היא סוף השבוע בין השעה עשר בלילה לארבע בבוקר. האפשרות השלישית היא לקבוע את דרגת הקושי של התרגילים שיופיעו.

Google Calendar gadget

אם אתם משתמשים בלוח השנה של גוגל, תוכלו להפעיל את התוסף הזה ולראות את האירועים הקרבים מתוך תיבת הג’ימייל שלכם. זה כל מה שהתוסף עושה, אבל הוא יחסוך לכם לחיצה על הקישור שיוביל אתכם אל לוח השנה, כשכל מה שאתם רוצים לעשות הוא לוודא שאכן מחר אחר הצהריים אתם לא עושים כלום ויכולים לקבוע לצאת לסרט עם חברים.

Google Search

אם אתם כותבים אימייל ואתם זקוקים לפיסת מידע, אין צורך לפתוח דפדפן כדי לבצע חיפוש בגוגל, אתם הרי כבר בתוך גוגל כשאתם משתמשים בשירות הדואר אלקטרוני שלהם. התוסף הזה יציג שורת חיפוש ואת התוצאות של החיפוש תבצעו בתוך החלון של ג’ימייל. פשוט.

איך מוסיפים את השדרוגים האלו בכלל?

זה החלק הקל. לצד כל שדרוג יש לכם שתי אפשרויות - Enable ו-Disable. פשוט סמנו את האפשרות Enable ולאחר מכן לחצו על האפשרות Save Changes שנמצאת תחתית העמוד או בראשו.

 

>> פרצו לכם למייל? יש מה לעשות