קלינטון: "לפי הדו"ח בוצעו שיבוש מהלכי משפט" (צילום: רויטרס, חדשות)
"מכה כפולה לקמפיין". קלינטון | צילום: רויטרס, חדשות

הילרי קלינטון מאשימה את ה-FBI בהפסד לטראמפ בבחירות - כך עולה מדברים שאמרה אמש (שבת) המועמדת הדמוקרטית לתורמים מרכזיים. לטענת קלינטון, ראש הבולשת הפדרלית ג'יימס קומי הכה את הקמפיין שלה מכה כפולה -כשהודיע על בדיקה מחודשת של פרשת המיילים, ואז עם ההודעה יומיים לפני הבחירות כי לא נמצאו כל עדויות לעבירה פלילית, שדירבנה את תומכי טראמפ לצאת להצביע.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

קלינטון הודתה כי ההפסד במירוץ לבית הלבן היה לה "קשה מאוד", שכן לאחר העימות השלישי מול טראמפ היה צוות הקמפיין שלה מלא ביטחון בסיכוייה לנצח. לדבריה, התנהלותו של קומי פגעה קשות במאמצים זמן קצר מאוד לפני מועד פתיחת הקלפיות.

על פי אדם ששמע את הדברים, קלינטון טענה כי המכתב הראשון ששיגר ראש ה-FBI לקונגרס, בו חשף את פתיחת החקירה מחדש, בלם את המומנטום שצברה לאחר שלושת העימותים כמו גם חשיפת הקלטת בה נשמע טראמפ מדבר בגסות על נשים ומתפאר במעלליו המיניים.

ראש ה-FBI לשעבר ג'יימס קומי. ארכיון (צילום: רויטרס, חדשות)
התנהלות פסולה, קומי | צילום: רויטרס, חדשות

היא הסבירה כי המכתב השני של קומי בו הודיע סופית על סגירת התיק בפרשת המיילים רק הלהיב את תומכי טראמפ יותר ולא הקל על בוחרים מתנדנדים.

עם זאת, קלינטון הכירה בכך שזו לא הבעיה היחידה שהייתה לה בקמפיין, גם אם מדובר במכשול עליו לא הצליחה להתגבר. היא הפצירה בתומכיה להמשיך ולפעול למען אמונותיהם, ולא לוותר על מאבקיהם רק בשל ההפסד שלה.