שידוך משפחתי. הולנד והמאהבת (צילום: רויטרס)
פרנסואה הולנד והשחקנים ז'ולי גייה | צילום: רויטרס

נשיא צרפת כינס הערב (ג') מסיבת עיתונאים שבה התחמק מלהתייחס באופן ישיר לשאלת הרומן עם המאהבת שלו, השחקנית ז'ולי גאייה. "מדובר בעניינים פרטיים שצריכים להישאר במישור הפרטי", אמר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"כל אדם, בחייו הפרטיים, עובר תקופות קשות", המשיך נשיא צרפת. "זה המצב כרגע. אנו עוברים תקופה קשה. חייבים לכבד את הפרטיות של כל אדם. ככה זה בצרפת". בדבריו, התייחס הולנד לפרסום בצהובון "קלוזר", ואמר כי הוא אינו מתכוון להגיש תביעה.

הולנד התייחס גם לפרשת הקומיקאי האנטישמי דיודונה. "חשוב מאוד שהקהל הפוטנציאלי שהולך להופעותיו של דיודונה יידע שהוא מעביר שם מסרים אנטישמיים", אמר. "הוא מייצג ערכים קיצוניים ואני מצפה שגם אנשי הימין יגנו אותו. נמשיך לפעול כדי להגביל את הערותיו. אני לא מוכן לקבל שום פעולה נגד יהודים או נוצרים".

בת זוגו של הולנד סובלת מדיכאון (צילום: רויטרס)
בת זוגו של הולנד סובלת מדיכאון | צילום: רויטרס

בת זוגו של הנשיא אושפזה

אתמול התמודד נשיא צרפת עם התפתחות נוספת בפרשה המביכה. התקשורת הצרפתית דיווחה כי הדירה שבה לכאורה נהג הולנד להיפגש עם מאהבתו, השחקנית ז'ולי גאייה, הייתה קשורה למאפיה הקורסיקנית.

על פי הדיווח, הדירה ברובע השמיני של פריז היתה שייכת לעמנואל הוק, חברתה של גאייה, שהייתה בקשר עם שני בכירים במאפיה. אחד מהם, בעלה לשעבר של הוק, מישל פראצ'י, הורשע בהלבנת הון, ובן זוגה השני פרנסואה מאסיני נרצח, ככל הנראה על רקע פלילי.

העיתון "לה פריזיאן" דיווח במהלך השבוע כי בת זוגו של הולנד, העיתונאית ואלרי טריירווילר, אושפזה בבית חולים בפריז לאחר שנודע לה דבר הרומן לכאורה שניהל בן זוגה, ולקתה בדיכאון חמור.

בסוף השבוע דווח כי פרנסואה הולנד איים לתבוע את המגזין "קלוסר", שפרסם כי הנשיא כבר אינו בזוגיות עם טריירווילר והחל לקיים רומן עם השחקנית, בת 41, נשואה לתסריטאי מארגנטינה ואם לשני ילדים. עקב כך, החליט המגזין להסיר את הידיעה מאתר האינטרנט שלו.