הרשויות האמריקניות ממשיכות בחקירת הטבח המזעזע בניוטאון, קונטיקוט. במשך שעות ארוכות אספו חוקרי הזיהוי הפלילי ממצאים וראיות מזירת הרצח בבית הספר היסודי "סנדי הוק" - ורק עם השלמת מלאכתם, החל פינוי גופות הקורבנות מהמקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

במקביל, הולכים ומתבררים שמותיהם ופרטי זהותם של 26 הנרצחים - שקיפחו את חייהם במסע ההרג הקטלני שערך אתמול הצעיר אדם לנזה. ארצות הברית כולה שרויה באבל כבד בעקבות התקרית, שהשיבה אל הכותרות את הדיון באשר לקלות הרבה שמאפשר החוק להשגת נשק.

בין ששת המבוגרים שנקטלו בתקרית - גם מנהלת בית הספר, דון הוקספרונג. עדי ראייה לזוועות תיארו כי עם תחילת מעשי הטבח, התנפלה הוקספרונג על לנזה בניסיון לבלום אותו - אך שילמה בחייה. הרוגה נוספת היא הפסיכולוגית של המוסד, מרי שרלך, שרצה לזירה עם הישמע קולות הירי כדי לסייע לתלמידים להימלט.

בית הספר שבו התרחש הטבח (צילום: חדשות 2)
מניחים פרחים מחוץ לבית הספר | צילום: חדשות 2

במקביל לבדיקת הממצאים מזירת האירוע, פועלות רשויות החוק בארצות הברית לנסות ולפזר את הערפל סביב המניע שהביא את לנזה, בן 20, לבצע את מעשיו המחרידים ולהתחקות אחר האופן שבו בחר את קורבנותיו.

מכריו של הרוצח תיארו אותו צעיר "מבריק אך מרוחק", שככל הנראה סבל מהפרעת אישיות חמורה.

האח הבכור ניצל, הילדה הקטנה נקטלה

20 מבין קורבנותיו של לנזה הם ילדים. הערב הותר לפרסום כי אחת מהן הייתה אנה גרייס מרקז, בת 6 במותה, שעברה להתגורר בארצות הברית יחד עם הוריה חודשיים בלבד לפני הטרגדיה. סבתהּ של המנוחה, אלבה מרקז, סיפרה כי ההורים - שמוצאם בפורטו ריקו - החליטו להעתיק את מקום מגוריהם לניוטאון ורשמו את בתם ללימודים ב"סנדי הוק" בעקבות המוניטין הטוב שצבר בית הספר במהלך שנות פעילותו.

נרות זיכרון מחוץ למתחם בית הספר (צילום: רויטרס)
נרות זיכרון מחוץ למתחם בית הספר | צילום: רויטרס

"הם חיפשו עבור בתם את בית הספר הטוב ביותר", סיפרה הסבתא - שציינה כי בנה וכלתה עברו להתגורר בניוטאון עקב קבלתה של האחרונה ללמד כמרצה באוניברסיטה המקומית. אלבה עצמה ביקרה שם לאחרונה, בחג ההודיה. "זה מקום יפה, ממש מקסים. מה שקרה שם לא מתאים בכלל לכל הסביבה הזאת".

אחיה של אנה גרייס, בן 9, לומד אף הוא בבית הספר שבו נקטלה והצליח להינצל מכדורי הרוצח.

נתניהו לאובמה: "הטבח בקונטיקט - מחריד ומזעזע"

כל קורבנות הטבח בקונטיקט זוהו

הנשיא אובמה: "מחזיק את ילדיי קרוב אלי"

"רצח את אמו ונסע ברכבה לטבוח בילדים"

"הרוצח דפק על הדלת וצרח שיכניסו אותו"

זעזוע ובהלה: תמונות הטבח בארה"ב