ירי בבית ספר בקונטיקט, טבח בארה"ב (צילום: חדשות 2)
זירת האירוע, אתמול | צילום: חדשות 2

שעות לאחר הטבח המזעזע בבית הספר היסודי במדינת קונטיקט, הילדים במוסד אליו נכנס הרוצח לא מצליחים להתאושש מהמראות הקשים והתחושות. "היינו באולם ההתעלמות ואז שמענו חבטות חזקות ממש", סיפר בבכי ילד בן 9 שלומד בכיתה סמוכה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"חשבנו שמישהו חובט במשהו. ואז שמענו צרחות, ושמענו יריות. שמענו המון יריות. שמענו שמישהו אומר, 'ידיים למעלה!' ושמעתי מישהו אומר, 'אל תירה'", הוא המשיך לתאר כשהוא מחובק בזרועות אביו. "הכניסו אותנו לחדר הלבשה ליד אולם ההתעמלות, ואז בא מישהו ואמר לנו לרוץ במסדרון. היו שוטרים ליד כל דלת והרבה אנשים בכו וצרחו".

אם לאחד התלמידים סיפרה אף היא על מה שעבר על בנה. "הוא סיפר שהיורה דפק שוב ושוב על הדלת וצעק: 'תכניסו אותי'". היא הודתה למורה של בנה שלא פתחה את הדלת, הסתירה את הילדים בארון וכך הצילה את חייהם.

אימה בביה"ס (צילום: Reuters)
הילדים בטראומה מהאסון | צילום: Reuters

"השכן שלי היה בכיתה ושרד את זה"

אחת מבוגרות בית הספר, ג'ורדן סטופקו בת ה-12 הכירה חלק מהתלמידים. "השכן שלי היה בכיתה בה היה הרוצח והוא שרד את זה - אני חייבת להגיד שאני מרגישה רע בשביל כולם, במיוחד בשביל ההורים. אנחנו עדיין לא יודעים מיהם הקורבנות".

בשעת לימודים שגרתית, חדר אמש חמוש רעול פנים לבית הספר היסודי "סנדי הוק" בעיר ניוטון והחל לירות לכל עבר. כתוצאה מכך נהרגו 26 בני אדם, מהם 20 ילדים. סוכנות הידיעות AP דיווחה כי היורה הוא אדם לנזה, בן 20, שנשא על גופו את תעודת הזהות של אחיו ריאן בן ה-24. לאחר האירוע דיווחה רשת NBC כי אמו, שהייתה מורה בבית הספר, ואביו - נמצאו מתים.

הנשיא אובמה לאחר הטבח, בסוף השבוע (צילום: Reuters)
הנשיא אובמה. "מזועזע" | צילום: Reuters

אובמה נחנק מדמעות: "מזועזע"

"הבעתי את תנחומיי למושל קונטיקט והצעתי את כל המשאבים שהוא יזדקק להם", פתח אתמול אובמה את דבריו. "טרגדיות מסוג זה קרו לנו יותר מדי בשנים האחרונות ובעת שצפיתי בשידורי החדשות באירועים שכאלה - לא חשבתי כנשיא, אלא כהורה", הוסיף הנשיא האמריקני. "זה נכון במיוחד היום".

אובמה המשיך, כשהוא חנוק מדמעות, ואמר כי הוא "מאמין שאין הורה באמריקה שלא חש מזועזע כמוני. רוב ההרוגים היום הם ילדים בני חמש עד עשר - שכל חייהם היו לפניהם: הם היו עתידים לחגוג ימי הולדת, לסיים תיכון, להתחתן ולהביא לעולם ילדים משלהם".

הטבח בארצות הברית - סיקור מלא:

ארה"ב: 26 הרוגים מירי בבית ספר

אובמה על הטבח: "לבנו נשבר"

"אין להגביל הזכות לשאת נשק"

זעזוע ובהלה: תמונות הטבח בארה"ב