זירת האירוע בקונטיקט, אתמול (צילום: רויטרס)
מחוץ לבית הספר, אתמול | צילום: רויטרס

כוחות הביטחון ממשיכים לחקור מדוע אדם לנזה בן ה-20, צעיר ללא עבר פלילי, פתח במסע הרג בבית הספר היסודי בניוטאון בקונטיקט וקטל את חייהם של עובדי בית הספר ועשרים ילדים חפים מפשע. מהחקירה עולה כי לנזה היה בבית אמו ננסי, רצח אותה ואז לקח את רכבה ונסע איתו לכיוון בית הספר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי מקורות המעורים בחקירה, הוא נשא עמו שלושה רובים, כשאחד מהם הוא השאיר בתא המטען של הרכב, אותו חנה סמוך לבית הספר. על פי הרשומות, הנשק היה שייך לאמו. בשעה 09:30 הוא נכנס לכיתה הראשונה והחל לירות. בזמן האירוע, אחד מעובדי בית הספר הפעיל את האינטרקום והודיע לכולם להסתתר. אחת המורות סיפרה כי בזכות הודעה זאת ילדים רבים ניצלו והוסתרו אך עם זאת הדבר גם הביא לפאניקה כי ניתן היה לשמוע את צעקותיו של הרוצח בכל רחבי בית הספר.

פול ונס ממשטרת קונטיקט סיפר כי השוטרים הגיעו למקום "דקות אחרי האירוע". לדבריו, השוטרים סרקו "בכל דלת, ובכל סדק" . הוא ציין כי הטבח התרחש בשני חדרים בחלק מרכזי אחד של המוסד אך לא מסר פרטים על ההרוגים ועל סיבת הרצח, שייתכן ועדיין לא ידועה לרשויות החוק.

הלם בבית הספר, אתמול (צילום: AP)
זעזוע בארצות הברית | צילום: AP

"הרוצח דפק על הדלת וצרח לפתוח"

הילדים במוסד אליו נכנס הרוצח עדיין לא מצליחים להתאושש מהמראות הקשים והתחושות. "היינו באולם ההתעלמות ואז שמענו חבטות חזקות ממש", סיפר בבכי ילד בן 9 שלומד בכיתה סמוכה.

האם לנזה רצח בגלל אמו? (צילום: צילום מסך abc news)
הרוצח אדם לנזה, בצעירותו | צילום: צילום מסך abc news

"חשבנו שמישהו חובט במשהו. ואז שמענו צרחות, ושמענו יריות. שמענו המון יריות. שמענו שמישהו אומר, 'ידיים למעלה!' ושמעתי מישהו אומר, 'אל תירה'", הוא המשיך לתאר כשהוא מחובק בזרועות אביו. "הכניסו אותנו לחדר הלבשה ליד אולם ההתעמלות, ואז בא מישהו ואמר לנו לרוץ במסדרון. היו שוטרים ליד כל דלת והרבה אנשים בכו וצרחו".

אם לאחד התלמידים סיפרה אף היא על מה שעבר על בנה. "הוא סיפר שהיורה דפק שוב ושוב על הדלת וצעק: 'תכניסו אותי'". היא הודתה למורה של בנה שלא פתחה את הדלת, הסתירה את הילדים בארון וכך הצילה את חייהם.

הטבח בארצות הברית - סיקור מלא:

ארה"ב: 26 הרוגים מירי בבית ספר

אובמה על הטבח: "לבנו נשבר"

"אין להגביל הזכות לשאת נשק"

"הרוצח דפק על הדלת וצרח שיכניסו אותו"

זעזוע ובהלה: תמונות הטבח בארה"ב