אירן פועלת נמרצות בניסיון למנוע את חיסול המדען הבא: סגן נשיא אירן, מוהמד רזא רהימי, אומר היום כי השלטונות החליטו לתגבר את אמצעי הבטחה סביב כל העוסקים בתכנית הגרעין, כך מדווחת היום סוכנות הידיעות האירנית הרשמית. לדבריו, ההחלטה התקבלה בעקבות חיסולו בשבוע שעבר של מדען הגרעין הד"ר מוסטפא אהמדי רושן בטהרן.

"כל אדם הפועל בתחום הגרעין יוקף באבטחה אישית", הוסיף רהימי. "נשיא אירן בעצמו הורה לתגבר את אמצעי האבטחה".

מוקדם יותר העניק אחמדינג'אד התייחסות ראשונה לחיסולו של אחמדי רושן. במלאת שבוע לחיסול, פרסם נשיא אירן הודעה בה טען כי המשך מדיניות החיסולים של מדעני הגרעין לא יפגעו בתכניותיה ושאיפותיה של הרפובליקה האסלאמית.

"החיסול הזה מוכיח את חולשותיהם של אויבנו", טען אחמדינג'אד. "פעם נוספת, ידי הרשע של המשטר הציוני והמעצמות גזלו מחוג המדענים והאקדמיה האירנים את אחד המדענים הצעירים".

"לא יפגעו בהתקדמות האירנית"

אחמדינג'אד היה בשיאו של סיור במדינות דרום אמריקה בזמן החיסול. "פושעים המאמינים שיוכלו למנוע או לעכב את תכניתה של אירן באמצעות ביצוע פעולות טרור צריכים לדעת כי פעולות שכאלה לעולם לא יפגעו בהתקדמות האירנית לעבר השגשוג".

בנוסף טען נשיא אירן כי "פעולות טרור שכאלה יהפכו את האומה האירנית לרשום הישגים נוספים בתחומים שונים".

אמש אמר יו"ר הפרלמנט האירני עלי לאריג'אני כי הרפובליקה האירנית הצליחה לעצור מספר חשודים במעורבות בחיסול מדען הגרעין. בראיון שהעניק לרשת "אל-עאלם" האירנית בשפה הערבית, סירב לאריג'אני לפרט כמה חשודים נעצרו, אך אמר כי החקירה בשיאה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

צפו: דקות אחרי חיסול מדען הגרעין באירן